Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adjak a hajléktalanoknak?

Adjak a hajléktalanoknak?

Figyelt kérdés
Azt olvasom egy csomó helyen h adakozzunk nekik, nekünk csak pár Ft de nekik az aznapi kaja. De minek adjak ha úgyis piára, drogra és cigire költi? Meg hallottam h vki kaját adott az egyiknek de az ordítani kezdett h 'ne kaját adj hanem pénzt' akk így mi értelme? Te szoktál adni nekik?
2011. okt. 9. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Foglalkozzál magaddal, ne érdekeljenek a hajléktalanok majd megoldják a problémáikat maguktól is...
2011. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg az olyan hajléktalan akik nem is akarnak változtatni az életükön. Meg nehogy azt hidd hogy annyira csóró mind. Nem egy van közöttük aki többet koldul össze 100 ezernél is egy hónapban. Őket nem is lehetne munkára bírni. Pénzt én sem szoktam adni nekik, mert akkor az első útjuk a kocsmába vezet. Ha nem kell nekik étel, ital, akkor egy viszlát és annyi. Nem tudom hányan vannak olyanok akik önhibájukon kívül kerültek ilyen helyzetbe, de nem is tisztem hogy tudjam. Inkább a beteg gyerekeknek és az állatmenhelyeknek utalok át pár milliót minden évben, ők biztosan nem tehetnek semmiről. Tudom hogy ott jó helyre megy a pénz.
2011. okt. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem adok. Azért nem, mert ha én fiatal nő létemre képes vagyok dolgozni és pénz keresni, eltartani magam, akkor egy hajléktalan férfinek is képesnek kellene lennie. Ha meg lusta, azt nem támogatom. Nem szégyelli magát koldulni akkor, amikor én a napi 8 órás munkából jövök...

Ráadásul még hülyének is nézik az embert, a metróban rendszeresen van egy szájharmonikázó "vak" nő, egy vagy két gyerek vezeti. Számtalanszor láttam, hogy elmegy metró, és nahát... egyből megjavul a látása, mire jön a köv. metró, akkor meg hirtelen megint "megvakul".

Kolduló gyereknek már adtam nálam lévő csoki és vettem kakaós csigát, ők nagyon boldogok voltak. :)

És egy öreg néni is kért tőlem pénzt egy bolt előtt, neki vettem egy kiló kenyeret és egy liter tejet, épp csak kezet nem csókolt, olyan hálás volt. Neki máskor is vennék, ha látnám, de azóta nem láttam.

2011. okt. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Soha nem adok. Én is dolgozom a pénzemért, mások is tegyék ezt. Am ha mindegyiknek csak 100 ft-ot adnék, hónap közepére nekem nem maradna.
2011. okt. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ha van nálam kaja, akkor megkérdem, hogy az kell-e. ha nem, akkor pénzt sem kap, mert minden bizonnyal elpiálná.


volt egy kedvenc csövim régen, neki télen gyakran vittem forró teát reggel, és nagyon hálás volt.

a másik csövi meg egy tök értelmes, tiszta fickó volt, lehetett vele tök jókat dumálni, miközben a barátnőimet vártam a szokott helyen. neki cigit adtam, meg néha 50ft-ot. ha épp nem volt nálam semmi, akkor sem küldött el a bús csába :)


öreg FN-t áruló bácsinak szoktam adni, ő pedig ad újságot, tehát kapok is valamit a pénzemért.


azoknak a táblával lépcsőn ülő koldusmaffiózóknak egy fillért sem, soha.

egyszer egy nőre rá is szóltam, h ne a hideg kövön üljön, mert még a gyógykezelését is az én adómból fogják fizetni.

2011. okt. 9. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2 éve történt, hogy kutya sétáltatás közben észrevettem egy kis kunyhót a közeli erdőben. Egy idős hajléktalan bácsi élt ott. Aki arra ment, annak mind illedelmesen köszönt. Sosem kért senkitől sem. Abban az évben nagyon kemény tél volt. Kint voltam a kutyámmal, és a bácsi jött hazafelé. Megkérdeztem tőle, mire lenne szüksége. Elszégyelte magát és azt mondta hogy egy téli kabátnak örülne. Másnap vittem neki téli kabátot (amit a család férfi tagjai már nem hordtak) meleg ruhákat, két szelet jól megpakolt vastag kenyeret, és mivel karácsony környéke volt, így pár szem szaloncukrot. A hálát amit az arcán láttam nem lehet leírni. Személy szerint én örültem hogy segíthettem neki. A mai bizonytalan helyzetben bárki lehet az ő helyében, és majd akkor biztos jól fog esni ha valaki segít.
2011. okt. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok ezzel a dologgal, mint ahogy nagyjából mindenki leírta. Ha kenyeret, vagy szendvicset adok és örül neki, akkor oké. De ha elküld a p*csába h pénz kell, akk nem érdekel. Én is dolgozom a pénzért, nekem is szükségem van rá, ő is elmehetne dolgozni! Köszönöm szépen a válaszokat, így már megnyugodtam h nem én vagyok ennyire kőszívű!
2011. okt. 9. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!