Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A boltosok akik kiszolgálják...

A boltosok akik kiszolgálják a 18 éven aluliakat alkohollal/cigivel azok nem törődnek azzal hogy kiskorú a vásárló, vagy csak idősebbnek nézik őket?

Figyelt kérdés
(Hol nagyobb az esélye hogy kiszolgálnak? Sarki kisbolt idős nénivel vagy Tesco robotoló pénztárosokkal?)
2009. ápr. 29. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

A bevétel a lényeg, képzeld el mennyi 18 év alatti tini cigizhet ma+egy doboz cigi lassan már 1000 forint..


Ami azt illeti nekem már mindenhol adtak, sőt eddig akárhányszor vettem semmilyen igazolványt se kértek. Én nem cigizek, de rengeteg embernek szoktam megvenni és ezt tapasztaltam..

2009. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
17 vagyok, ez lemaradt
2009. ápr. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Mind a kettőben van igazság. Gondoldd meg, ha Te lennél a kocsmáros és pangana az üzleted. Bejön egy fickó, úgy 18 körüli /több, vagy kevesebb egy évvel, mindegy/ és cigarettát kér. Azzal kezdenéd, hogy mutassa s személyi igazolványát, vagy kiszolgálnád? Annyi a trükk a fiatalkorúak részéről, hogy képtelenség tetten érni őket. Azért szabályozni mindenképpen kell és lehetőleg be is kell tartani az idevonatkozó törvényt.
2009. ápr. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az első, hogy nem törődnek vele, hogy kiskorúak, de néha azért lehet, hogy valaki idősebbnek néz ki a koránál.

Nekem van egy ismerősöm, aki 25 éves, de olyan fiatalnak néz ki, hogy a mai napig elkérik a személyiét. :)

2009. ápr. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

tőlem is folyton elkérik úton útfélen akár Budapesten, akár Győrben vagyok. engem idegesít nagyon. legjobb az volt, mikor a fogorvos meglátta a két lyukas fogamat és ezt kérdezte - Jaj kislányom, mi lesz veled 30 éves korodra? aztán mondtam, hogy 32 vagyok.

nálunk egyébként a sarki boltos az ismerős fiatalokat szó nélkül kiszolgálja bármivel, az idegen arcoktól kér személyit.

2009. ápr. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 23 vagyok, körszakáll, hosszú haj, 2 méter, 90 kiló. Az elmúlt évben 2X kérték el a személyim.
2009. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most gondolj bele,hogy te is voltál fiatal és lázadó bohó aki hétvégenként házibuliba volt kényszerű tömörülni mert a kocsmároso,pubok stb nem voltak hajlandóak kiszolgálni és akkor mit meg nem adtál volna azért,hogy legyen egy angyal aki ad cigit és piát.Minket mindig beengedtek disco-ba clubba,pubba kocsmába pedig jóval 18 alatt voltunk,14 éves unokahugom vittem magammal egy olyan helyre ahová még a nagyok is csak félve járnak,mert úton útfélen drogot árulnak.Szerencsére ilyen nem volt de azért eláztattuk magunkat:D

Szülőként majd azt fogom mondani,hogy semmit se,de most még így gondolom:)

Amúgy kis éjjel nappalikban,sarka boltokban adják ki inkább

2009. ápr. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
16:03-as válaszolónak: 14 vagyok xD és állandóan 16 év körülinek néznek (akkor,mikor még ki sem vagyok sminkelve:D ). Fura volt mikor plázacica osztálytárssal elmentem cigit venni (13 évesek voltunk),és második sarkibótban szó nélkül kiszolgálták a csajt.
2009. ápr. 30. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:
kell a bevétel, meg lusták is megnézegetni minden fiatalnak tűnő személyijét...én eddig azt tapasztaltam,hogy csak a nagyobb autópálya melletti benzikutasok nézik meg...legalábbis tőlem 2x kérték el eddig, mind a kétszer egy ilyen benzinkúton...de boltokban,trafikokban soha...még a nagyobb üzletláncokban nem próbáltam(tesco,metro)...de úgy rémlik,mintha a tescoban egyszer vettünk volna 16-17 évesen egy vagon piát
2009. ápr. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16.03as vagyok.Nos én múltkor egy kisboltba bementem italt venni,kiválasztottam vittem volna,de már épp vettem volna elő a személyim(hiába vagyok 21,17nél többnek nem néznek),kérdzeem a nőt,hogy nem kéri e el(előbbi zárójeles mondatra gondolva),erre lefagyott,olyan most mindjárt megöllek tekintete lett,kicsit megijedtem úgyhogy megkérdeztem mi baja,erre benyögi,hogy én biztos az Apehtől jöttem,leellenőrizni,hogy kérik e a személyit.Hát sajnáltam,de a 17es fejemmel ilyet kinézniXD,azóta sem mertem oda menni:D
2009. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!