Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jól tettem, hogy nem verekedte...

Jól tettem, hogy nem verekedtem vagy sem?

Figyelt kérdés

A suliban van 1 kis srác, elég gyengüs, meg szinte csont és bőr, meg alacsony, de ő a legjobb tanuló az osztályban. Ő mindig megmodja azt hogy ki lóg, ki cigizik a suliban, ki mit tört össze, és ezt 3 nagydarab osztálytársam megelégelte s ma elhatározták hogy "megverik mint a lovat".


Nekem elég jó haverom ez a kis srác, általában min2en együtt megyünk haza biciklivel és nem tdtam mi tévő legyek, ha megyek vele és nézem ahogy megverik akkor én vagyok a fasz, hogy nem védem meg, ha meg beszállok a bunyóba, lehet, hogy én is kikapok. Én vagyok olyan nagy darab mint a másik 3 de én egyedül 3 ellen mégis csak féltem. Ezért mikor kicsengettek, én amilyen gyorsan csak tudtam hazajöttem biciklivel. Amikor kijöttem a suliból láttam, hogy azok 3an várják, de én csak gyorsan elsiettem biciklivel. Most mi lessz? Jól tettem, hogy nem akartam bunyózni, meg azt sem, hogy végignézzem ahogy összeverik, jól cselekedtem? Amúgy én soha nem voltam verekedés párti. A haverom sem, ő mindig is az a jó tanuló tupús. Én nem vagyok olyan példagyerek mint ő, nem tanulok olyan jól és ellenben én el is járok bulizni nem mint ő, de én soha nem vertem még meg nagyon senkit, pedig lett volna rá lehetőségem. Egyszerűen utálok verekedni. Utoljára 8 éves koromban verekedtem a parkban egy hülyegyerekkel aki minden ok nélkül homokot szórt a szemembe. Akkor most mi lessz? Szerintetek, jól cselekedtem, e? Mit tettetek volna helyemben? :S


2011. okt. 11. 14:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
én + a haverom 16 évesek vagyunk, a huligán osztálytársaink meg 18 (bukottak)
2011. okt. 11. 14:38
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért nem szóltàl az osztàlyfõnöknek? En nem biztos, hogy cserbenhagytam volna szegény baràtodat. Viszont azt meg kell tanulnia, hogy ne àrulkodjon senki utàn.
2011. okt. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azért verték meg sulin kívül, hogy ne az legyen hogy a suliban bunyóznak, ezért az utcára nem terjed ki az oszim hatásköre.
2011. okt. 11. 14:47
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem volt szép cserbenhagyni, de verekedni még rosszabb. Beszélj vele, hogy árulkodni csúnya dolog, tartsa a száját, és nem lesz ilyen.
2011. okt. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én mellé álltam volna, és ha megvernek hát megvernek, nem halok bele. Utána persze elmondtam volna neki hogy mi a francért árulkodott, de egy barát dolga függetlenül a másik tetteitől az, hogy kiálljon mellette.
2011. okt. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hát, nem rosszból, de azért az a kis figyelmeztető a gyereknek igen kijárt, ha valóban állandóan beköp mindenkit mindenért, az ilyeneket jogosan utálja általában a 90%. Nem mondom, hogy ezért agyon verni kell, de egy kis helyrerázás, ha a szép szó nem segít, akkor nem fog neki megártani!

amúgy végül megverték?

ne szólj osztályfőnöködnek, haverodnak szólj,hogy ne legyen stréber júdás, és akkor nem lesz megverve.

19L

2011. okt. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy meverték e, mert még nem beszéltem vele, az van, hogy amikor ezek a gyerekek beszólnak neki, rászólnak csúnyán, hogy ne köpje be őket a hhaverom leanyázza őket, meg ilyenek. Remélem azért még él, majd beszélek vele.
2011. okt. 11. 15:08
 8/12 anonim ***** válasza:

jah? hát akkor simán megérdemli hha tényleg megverték. :D

előző.

2011. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem cserbenhagyás az, ha nem állsz olyan ügyben a haverod mellé, amiben magának keresi a bajt. Ha nem csinál semmit, mentek hazafele, és mondjuk minden ok nélkül kötnek belétek, és nekimennek a haverodnak te meg elfutsz, nem kérsz segítséget, nem csinálsz érte semmit, az cserbenhagyás.


Ezzel szemben a haverod nagyon jól tudja mit csinál, beköp és anyáz nyíltan nála erősebbeket. Én azt mondom, ez az ő harca, nem a tied!

2011. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem haverok között nincs én vagy te, ha tudnám hogy valaki bántani akarja, akkor nem bírnák pl. gépezni abban a tudatban, hogy éppen pofozzák. Az lenne a minimum, hogy ott vagyok és megpróbálom lebeszélni a nagyobbakat, vagy megkérem, hogy kérjen bocsánatot.
2011. okt. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!