Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az anarchista...

Mi a különbség az anarchista és az antifa punk között?

Figyelt kérdés
Anarchista punk vagyok(szerintem és pár ember szerint),viszont sokan állítják h antifa vagyok.Akkor most mi a különbség a 2 között??
2011. okt. 12. 19:22
1 2
 11/12 anonim válasza:

Lol most jöttem rá egy évre hogy félreírtam

Monarhista=Anarchista akar lenni.. xd

2019. nov. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Transylvan2015 válasza:

Anarchizmus atyja Bakunin, orosz emigráns, aki Zürich melletti faluban Zollikonban élt és a dadaisták kávézójába járt Zürichbe vitatkozni a többi értelmiségivel. Később Lenin is idejárt és sok más ismert művész. Bakunin azt hírdette, hogy mindent-de-mindent le kell rombolni ahhoz, hogy a sok vérből és mocsokból egy teljesen új világ születhessen.

Lenin meg azt hírdette, és ezzel vitatkozott Bakuninnal, hogy az anarchia egy önpusztító folyamat, amiből nem fog semmi sem születni. Az emberiség totális elégedetlenségét be kell kanalizálni egy mindent átfogó forradalomba és ezzel elhozni az új, mindenkit kielégítő társadalmi rendszert a kommunizmust. Sulyosbodó szifilisze miatt nem került sor erre, de kieresztette a szörnyű szellemet a palackból Sztálin képében.

2022. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!