Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy tanarom, akivel...

Van egy tanarom, akivel nagyon jo viszonyban van szinte minden diak, mert nagyon kedves. Mit tehetnek, hogy mindkettonknek jo legyen?

Figyelt kérdés
Van egy tanarom, akivel nagyon jo viszonyban van szinte minden diak, mert nagyon kedves. Igazabol 3 csoportra oszthatom az osztalyomat ha a vele valo kapcsolatot nezem. Legtobben azok vannak, akiket egyfeszt szivat, de kedvesen, szoval viccel csak. Vannak nehanyan, akikkel semmi kulonoset nem csinal, leadja a lecket, max koszon a folyoson. es van a 3. csoport, amit egyedul en kepviselek. Velem a legkozelebbi a kapcsolata, egycsomoszor dumaltunk, chateltunk, stb..., velem megse szokott viccelodni, sot ugyerzem, hogy utal engem. :( En mondtam mar neki, hogy o a kedvenc tanarom (ennyi, nem vagyok szerelmes)! De a lenyeg, hogy a csaldom szerint tul ramenos vagyok, es elege van belolem :( De van 1 par huzasa, amibol egyaltalan nem ez derul ki. Peldaul en kb. 4.,5. vagyok a tantargyabol, es egy 3 fos csapatba engem valasztott ki.(amihez mellesleg utazni is kell). Roviden: neha ugyerzem engem szeret a legjobban, neha meg h engem utam a legjobban. De ha elkezdenek tavolodni, tehat bekenhagynam, nem en mennek terkepert, nem leveleznek vele: ugy tunne, hogy nem szeretem mar, vagy, hogy elszegyelltem magam vmi miatt, vagy esetleg azt hinne, hogy tenyleg szerelmes voltam bele.(mert az egyik kollaganoje, akivel nagyon sokat egyutt van, azt hiszi, hogy nekem tetszik a tanar) Mit tegyek? Nem akarom elvesziteni, o mindig megert, es mindig mindenben szamithatok ra, de felek, hogy utal engem, es nem akarom zavarni ot a szemelyemmel. szeretnem, ha o is jol erezne magat. 14 eves lany vagyok. a tanar 20-on valahany eves, de nagyon kis aranyos, vicces :)(kicsit gerekes)
2009. ápr. 30. 22:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nem szeretné ha valaki azzal gyanusítaná, hogy intim kapcsolatban van veled. Ez ugyanis számára komolyabb következményekkel járhat mint gondolnád.

Ha egy tanár intim viszonyba kerül egy diákjával akkor az akár az állásába is kerülhet! Kirúghatják érte, volt erre már több példa.

A másik nehézség az lehet számára, hogy csak 14 éves vagy. Bár ha elműltál 14 akkor a törvény szerint nem számítana megrontásnak ha akár intim viszony alakulna ki köztetek (tudom, hgoy erről nincs szó) de a felnőtt társadalom nagy része elítélné és lenézné (szerintem amúgy helytelül).

Tehát képzeld bele magad a helyzetébe és értsd meg, hogy nem neked szól ha esetleg túl hideg veled csak egyszerűen nem tehet mást. Talán ha kijárod a sulit majd alakulhat másképp. De addig azzal mented meg legjobban a helyzetet ha kicsit visszafogottabban viselkedsz vele. Valószínűleg pont ettől fog felbátorodni. Ne legyél hideg hozzá csak kontrolláld kicsit magad, gondolj arra, hogy ő egészen más helyzetben van mint te.

2009. ápr. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen jellegű kérdés már annyiszor felmerült, de valaki meg tudná mondani a pontos jogszabályt, ami egyáltalán tiltja vagy szabályozza vagy akármi a tanár-diák "bizalmasabb" viszonyt?

Nálunk is amolyan titokként kezelt de köztudott dolog, hogy X tanár melyik diákkal kavart már, de ... olyan kíváncsi lennék mégis mi ennek a jogi háttere vagy ki mitől és miért tart stb.

Én annyit tudok, ha elmúlt 14, akkor elvileg tök mindegy. Na ha valaki többet tud, az segítsen ... köszi!

2009. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
De mi nem kavarunk! Igaz, volt egy ido, amikor total bele voltam esve :X, de az mar regen elmult. Hat a jogi hattere annyi, (tudomasom szerint) hogy kitehetik a tanart, a diakot pedig kicsaphatnak. igazabol azon kivul, hogy mit tegyek, az is lenne a kerdesem, hogy szerintetek az emlitett 3 reteg kozul, melyiket szereti a legjobban?! koszi, ha valaszoltok
2009. máj. 1. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!