Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van kb.50-100 könyvem, amit...

Van kb.50-100 könyvem, amit szeretnék odaadni jótékony célra, Budapesten. Hol találok ilyen helyet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire gondoltál pontosan? Odaadhatod egy könyvtárnak, vagy a vöröskeresztnek, vagy valamelyik egyháznak például.
2011. okt. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani de ismerősömnek is volt 200 könyve bútort cserélt és meg akart tőlük szabadulni.

Először gondolta eladja, de az antikos úgy vitte volna hogy odamegy hpozzá kiválogatja ami neki kell és azt viszi el. Utána felhívtuk a vöröskeresztet azok azt mondták, hogy ok elfogadják küldenek érte autót. Nem jöttek nem jöttek... Aztán a vége az lett hogy ismerősöm vigye már be nekik. Na a lófaxtot... Ment a lépcsőház aljában álló "kék kukába" (papírgyűjtő).

Szomorú de tényleg ez megy... Elfogadjuk ha a helyünkbe hozzák...

2011. okt. 16. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen könyvek?

Melyik varosban/varosrészben?

2011. okt. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én még el is vinném, ha nem kellene nagyon messze vinni ( Kőbányán lakom). De akiket eddig kerestem azt mondták nincs rá szükség, mindenhol pénzt, tisztítószert, takarót kérnek, ruhaneműt sem igazán...

Én pedig nem hiszem el, hogy ne létezzen egy olyan - teszem azt idősek otthona - ahol ne lenne rá szükség, sok idős ember van, aki szívesen olvas, és feltételezem nem túl ellátottak e téren ezek az intézmények.

Összerakom, cipelem, mint írtam, ha nincs messze nagyon, el is szállítom, de bevallom, attól elment a kedvem, hogy keresgéljek, telefonálgassak, e-mailezgessek, mert nagyon sok időt vesz el, s eddig sikertelen volt.


Teljesen vegyes felvágott: van benne az 1980-as évekből komplett idegenvezetés tankönyvcsomag, aminek nagyobb része ma is aktuális, persze van ami elavult...:), van ezoterika, van pár ifjúsági, ( inkább lányregények ), néhány album, de zömében szépirodalom.


Igen én is érdeklődtem könyvfelvásárlótól, ugyanezt a választ kaptam, hogy megnézik, s ami olyan kiválasztják, de 200Ft/ db-nál nem adnak többet, s van amiért csak 50.-Ft. Én odaadtam volna annyiért is, ha mind elviszik, de azzal nem vagyok előrébb, hogy csak egy részét.


na még egy eszembe jutott, egy alapítvány, őket még holnap megkérdezem, de ettől függetlenül továbbra is várok tippeket.


És köszi az eddigi válaszokat.

2011. okt. 16. 10:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, még első válaszolónak, hogy a könyvtárakban szigorú elszámolás van, hogy honnan került be a könyv, egészen pontosan, hogy mennyiért és honnan és mikor vették, nem fogadnak ilyen adományt, amit azért nem annyira értek.....azt még igen, hogy nem kell egy tizenhatodik Hardy: Egy tiszta nő, de hogy album, meg néhány nem túl gyakori könyv miért nem jön jól, azt nem értem...
2011. okt. 16. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:
ami azt illeti én ismerek 1-2 igazán könyvgyűjtő magánszemélyt, akik folyamatosan kutatnak újabb darabok után mindenféle témában. egyikőjük pont idegenvezető. szerintem biztos akadna magánszemély, ha felraknál egy hirdetést mondjuk express.hu-ra vagy ilyesmi holnapra, ingyenesen elvihető cuccként.
2011. okt. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!