Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes Budapesten Hallowenezni?

Érdemes Budapesten Hallowenezni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 24. 18:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem. Ez nem amcsi.
2011. okt. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Nem. Nem Amerikában vagyunk. Ilyenkor a halottainkra emlékezünk,és nem mulatozunk.
2011. okt. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Nem hiszem el hogy egy amerikai ünnepet hogy lehet Magyarországon tartani????? igen ez Magyarország itt más szokások és hagyományok vannak, nem kell minden hülyeséget át venni az amcsiktól.

. . . . .. . . . . . . . . . . ,.-‘”. . . . . . . . . .``~.,

. . . . . . . .. . . . . .,.-”. . . . . . . . . . . . . . . . . .“-.,

. . . .... . . . . . ..,/. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ”:,

. . . . ... . . .. .,?. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .\,

. . . . . .... . . /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,}

... . . . . . .. /. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .... . . . ,:`^`.}

. . . . . . . ./. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . ,:”. . . ./

. . . ... . . .?. . . __. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . :`. . . ./

. . . . . . . /__.(. . .“~-,_. . . . . . . . . . . . . . ,:`. . . .. ./

. . . . . . /(_. . ”~,_. . . ..“~,_. . . . . . . . . .,:`. . . . _/

. . . .. .{.._$;_. . .”=,_. . . .“-,_. . . ,.-~-,}, .~”; /. .. .}

. . .. . .((. . .*~_. . . .”=-._. . .“;,,./`. . /” . . . ./. .. ../

. . . .. . .\`~,. . ..“~.,. . . . . . . . . ..`. . .}. . . . . . ../

. . . . . .(. ..`=-,,. . . .`. . . . . . . . . . . ..(. . . ;_,,-”

. . . . . ../.`~,. . ..`-.. . . . . . . . . . . . . . ..\. . /\

. . . . . . \`~.*-,. . . . . . . . . . . . . . . . . ..|,./.....\,__

,,_. . . . . }.>-._\. . . . . . . . . . . . . . . . . .|. . . . . . ..`=~-,

. .. `=~-,_\_. . . `\,. . . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . .`=~-,,.\,. . . . . . . . . . . . . . . .\

. . . . . . . . . . . . . . . . `:,, . . . . . . . . . . . . . `\. . . . . . ..__

. . . . . . . . . . . . . . . . . . .`=-,. . . . . . . . . .,%`>--==``

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . _\. . . . . ._,-%. . . ..`...

2011. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Halloween október 31, halottak napja november 1. Vagy én nem tudom jól? Miért kéne halloween-kor a halottainkra emlékezni?

Kérdezőnek: sok jó parti szokott ilyenkor lenni szórakozóhelyeken (beöltözős is), szerintem érdemes körbenézned a neten.

2011. okt. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Itt a közelben is van halloweenezés pedig Magyarországon vagyok , sőt az iskolánk (gimnázium) külön rendezett halloween partyt tavaly és idén is fog , szerintem nagyon szórakoztató volt.És ez nem amerikai ünnep hanem ősi kelta, nagyon sok országban van hallowenezés.Szerintem nagyon szép ünnep minden korosztály jól szórakozik halloweenkor.
2011. okt. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Idegen helyre nem ajánlott becsöngetni - egyrészt nem készülnek cukorkával, lehet hogy be sem engednek vagy elzavarnak.


Ha nagyon akarjátok, akkor kisebb házibulit lehet tartani, ahol sütit süttök - pl. boszorkányujj (édes süti, a köröm egy manduladarab), denevérformára vágott süti/szendvics.

Programnak töklámpásfaragás pl...

Aki akar, annak arcfestés meg jelmez, plusz lehet kapni a papírboltokban dekorációt.

2011. okt. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
Halloween csak egy hülye amcsi szokás!
2011. okt. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

Szerintem a hallowenezés egy aranyos szokás. Zalaegerszegen lakom és 2 évvel ezelőtt barátaimmal beöltöztünk és a környéken lévő emeletes házakban próbáltunk szerencsét:) Volt ahol elzavartak de mindenesetre nagyon jó móka Van aki tök aranyosan fogadja a dolgot és még be is hí a lakásba van aki megkérdezi hogy:Ez milyen "ünnep"? Mindenesetre a végtermék kb 2 kg cukor és csoki lett.

Szerintem megéri elmenni, ha nem is azért hogy csokimérgezést kapj a szórakozásért mindenképpen .( Pesten meg még inkább lehet szerintem)

Hajrá :)

Majd írd meg azért , hogy végül mit csináltál... köszi :)

Ebben az évben én tökfaragással fogom elütni az időt.:)

2011. okt. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Úgy látom, minden évben, minden ilyen jellegű kérdéshez be kell írnom ugyanazt.


A Halloweent nem csak Amerikában ünneplik, és nem az amerikaiak találták ki. Mi közöd van ahhoz, hogy más mit csinál?


okt 31. Mindenszentek előestéje vagyis Halloween. Az angolszáz hagyomány szerint ilyenkor a szellemek, kísértetek, és egyéb természetfeletti lények elvegyülnek az emberek között, és az emberek eredetileg azért öltöztek be, hol elijesszék a rossz lelkeket.

nov 1. Mindenszentek

nov 2. Halottak napja


Nem is ugyanazon a napon van a két ünnep! Ráadásul Halloweenkor több másik ünnep is van, mint a római Szaturnália vagy a kelta Samhain, ami az óév utolsó napja. Ezek az ünnepek már nem léteznek a mai formájukban, hanem összeolvadtak.


A Trick or Treat egy játék, amit a gyerekek művelnek főleg. Olyan, mint a húsvéti tojáskeresés vagy Mikuláskor kitenni a cipőnket az ablakba.


Viszont itt nincs hagyománya a dolognak, és nem is örülnének idegenek, ha egy csapat kamasz bekopogna hozzájuk este. Viszont beöltözős bulit csinálhattok.

2011. okt. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
43%

„Mi közöd van ahhoz, hogy más mit csinál?”


Nyugodj meg, annyi neki is van talán, mint neked.

2011. okt. 27. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!