Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikortól kezdve nem tanítják...

Mikortól kezdve nem tanítják a dőlt betűs folyóírást az iskolában? És miért álló betűs folyóírást tanítanak ma?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 13:19
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy hozzáértő válasz engem is érdekelne. Valamikor már én is tettem fel ilyen kérdést, de a válaszok nem feleltek a kérdésemre. Engem az lepett meg, hogy az eddig látott nyugati emberek (angol, francia) kézírása egyenes és széles betűkből áll és másképp kapcsolják azokat egymáshoz. Némely betűt teljesen másképp írnak (r, z, nagy s, nagy l, stb.) Én felvidéki vagyok és minden alapiskolában a falon függ egy nagy plakáton a szabványosított kézírás, ami karcsúbb betűkből áll és kis szögben jobbra dőlő. Már arra gyanakodtam, hogy valamilyen nyugati gyermekpszichológusok jöttek rá, hogy a gyermek értelmi fejlődésének jobb az egyenes írás , azért van ez ott bevezetve. Jó volna , ha egy -a pedagógiában jártas- személy válaszolna a kérdésedre.
2011. okt. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%

Teljesen más az álló és dőlt kézírásos ABC, más elvek alapján vannak tervezve.


Az első álló írást, a Luttor-féle zsinórírást a huszas évek végére dolgozták ki, 1936-ra már a tantervbe is került. Ezt 45 után tovább "egyszerűsítették", 1950-re megszületett az egyszerűsített álló írás, illetve 1956-tól lépett be a képbe az ebből is továbbmolyolt, karikákon alapuló úgynevezett "céskötéses állóírás", amit ma is tanítanak az álló írást tanító iskolák. Ritkábban tanítanak dőlt írást, annak teljesen más, oválisan alapuló anatómiája van, nagyon sok betűeltéréssel.

2013. febr. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
Nekem pl mindig jobbra dőlő kézírásom volt (balkezesen így kevésbé kenem el a tintát). Csesztettek is mindig vele általánosban a tanárok.
2013. júl. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
22 vagyok, 99-ben kezdtem az 1. osztályt. Dőlt betűkkel tanultam pesti iskolában, a tanár elmondása szerint lehetett választani, és ő ezt választotta.
2015. aug. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja, és plusz érdekesség, hogy ismerőseim jelentős része később magától átállt az álló írásra. nekem is van egy álló kézírásom, mert a dőlttől könnyebben megfájdul a kezem. De én írok azzal.
2015. aug. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Elég sok dolgozatot javítok egyetemen, sokan nem a (nekem) normál folyóírással/zsinórírással írnak, hanem elkülönített, egyszerűbb karakterekkel.
2022. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!