Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikortól kezdve nem tanítják...

Mikortól kezdve nem tanítják a dőlt betűs folyóírást az iskolában? És miért álló betűs folyóírást tanítanak ma?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Azt hittem, ez kézírás kérdése. Volt ismerősöm, aki dőlt betűkkel írt.
2011. okt. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
mi nem tanultunk semmiféle dőlt betűs folyóírást... ennek ellenér eén például dőlt betűkkel írok. szóval kialakul magától, ha valakinek úgy kényelmesebb. én se és egy csomó ismerősöm se úgy írunk betűket, ahogy azt elsőben tanultuk: nekem más a a kis b, f, p, r, s, v, és z betűm, a nagybetűk meg tényleg sok embernél elég egyediek szerintem :)
2011. okt. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Vagy én foglamaztam rosszul, és akkor fogalmazás fail, vagy más nem érti, akkor pedig szövegértés fail.


Tehát. Elejéről - csak úgy nem lehet feltenni a kérdést. RÉGEN dőlt betűs írást tanítottak a gyerekeknek az iskolában, de mikor változott ez meg? Ezerkilencszázmikor? És miért?


Azt tudom, hogy a felnőttek kézírása egyénfüggő, de nem ez volt a kérdésem.

2011. okt. 16. 16:11
 4/16 anonim ***** válasza:
33%
az nehéz olvasni és tanítani is...
2011. okt. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Miért lenne nehéz? Ugyanolyan, mint az állóbetűs. Legfeljebb az állóbetűst tanultaknak nehéz olvasni, de aki azt tanulta, annak nem.
2011. okt. 16. 17:21
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Mi is egyenes btűkkel tanultunk írni, nekem mégis dőlt betűs a kézírásom. Régen, amíg nem volt golyóstoll, addig meg madártollal írtak, azt, mert nem volt rész, amiben a tinta tárolódjon, persze, hogy dőlve kellett tartani, hogy ne folyjon szerteszét a tinta olyan gyorsan.
2011. okt. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Nálunk (Szlovákia)a dőlt betűs írást tanították és tanítják ma is.
2011. okt. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az Én kisfiam elsős itt Budapesten és neki dőlt betűs írás tankönyve van.
2011. okt. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 ava87 ***** válasza:
100%

Pontos dátumot nem tudok, de a nagymamám (70 éves) még dőlt betűvel tanult írni, akkoriban még így tanították.

Mártogatós tollal könnyebb dőlt betűkkel írni.

Sőt, töltőtollal is. Ha olyannal írok, én is dőlt betűkkel írok, de ha golyóstollal, akkor álló betűkkel. Mondjuk nekem kb. 5-6 féle kézírásom van.

2011. okt. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az oroszok is a mai napig dőlt betűkkel írnak, persze ők cirillel.
2011. okt. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!