Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hivatalosan ki vallhatja...

Hivatalosan ki vallhatja cigánynak magát? Mármint elég ha félig cigány? És milyen előnnyel, illetve milyen hátránnyal jár ez?

Figyelt kérdés
Félvér vagyok, egyik szülőmmel élek, ő munkanélküli, én még tanulok, de még csak a segélyt se adják meg. És hallom, hogy akik cigánynak vallják magukat, azok ilyen olyan segélyt kapnak, ingyenes az egyetem, meg hasonlók. Ha már a helyzet így hozta, én megtehetném?
2011. okt. 18. 23:11
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Előny alatt értem azt, hogy kapnánk valamilyen segélyt.

Hátránynál meg azt, ha később tudnék munkát vállalni, nem csak ilyen éjszakait gyárakban, akkor ott jelentene ez valamilyen hátrányt?

2011. okt. 18. 23:15
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Ha látszik is rajtad, illetve olyan a neved, akkor 100%, hogy nem adnak neked munkát. (persze közben ugyanúgy szidnak, hogy miért nem dolgozol)
2011. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A nevem olyan. Az meg hogy látszik e a vélemények megoszlanak. De egy biztos, orvosnál nagyon bunkók tudnak velem lenni, ellenben a világos bőrű, magyaros nevű barátnőmmel. Szóval van megkülönböztetés az biztos. Pedig én járok dolgozni amikor van rá lehetőség.
2011. okt. 18. 23:31
 4/16 anonim ***** válasza:
93%

23:24


Biztosan véletlenül nem szeretnek pont a cigányoknak munkát adni. Az összes itt élő kisebbség közül csak a cigánnyal van gond. Különös, nem?


Ha cigány vagy és annak is vallod magad, akkor elég jól megtudsz élni a becsületes emberek nyakán, persze ha nem a kocsmába hordod el a pénzt. Hátrányod nemigen származhat. Sosem a rendes cigányokkal van a gond. Igaz, ha kiderül, hogy a becsületesen dolgozó emberek pénzén élsz, akkor csúnyán fognak rád nézni. Viszont ez érthető, nemde?

Tudom, nehéz nektek is, de ne a munkáltatókra, meg a magyarokra mutogassatok. A néped érdemelte ki ezt az egészet. Nem mi tehetünk erről. Már így is többet tűrtünk a kelleténél.

2011. okt. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Tisztába vagyok azzal, hogy miből lenne a segély, de ha annyian költhetik feleslegesen piára meg hasonlókra, akkor én miért ne fordíthatnám számlákra, meg ennivalóra?!
2011. okt. 18. 23:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, megtehetnéd. Járj utána, milyen lehetőségek vannak, és amit tudsz, pályázz meg. Mondjuk az ingyenes egyetem azért vicces, mert ha elég jól tanulsz, akkor amúgy is ingyenes. :)
2011. okt. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

23:59


Hidd el, ha mindannyian ilyen célokra költenétek a pénzt, akkor senki sem sírna érte. Próbáljátok meg, de ne szokjátok rá. Igyekezzetek szabadulni ebből a helyzetből. Mutassatok példát a többinek. Bár ez utóbbi úgyis felesleges, mert ezeknek semmi sem szent. Nem tanulnak semmiből.


Sok sikert!

2011. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
szokjatok*
2011. okt. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A legtöbb önkormányzatnál van cigány kisebbségi önkormányzat is. Vedd fel velük a kapcsolatot és segíteni fognak, tuti.Van keretük pl ösztöndíjra is. Legalább is volt.

Amúgy bárki vallhatja magát akár hottentottának is.Nem az számít, hanem pl nálad a külsőd.

Azt azért nem értem, miért nem kaptok segítséget. Ahol egy szülővel él egy tanuló gyerek, jár némi segítség. A családsegítőt is felkeresheted, vagy a gyámügyet az önkormányzatnál.

2011. okt. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Már megszűnt az a támogatás, ha egyedül neveli a gyerekét a szülő.
2011. okt. 19. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!