Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hivatalosan ki vallhatja...

Hivatalosan ki vallhatja cigánynak magát? Mármint elég ha félig cigány? És milyen előnnyel, illetve milyen hátránnyal jár ez?

Figyelt kérdés
Félvér vagyok, egyik szülőmmel élek, ő munkanélküli, én még tanulok, de még csak a segélyt se adják meg. És hallom, hogy akik cigánynak vallják magukat, azok ilyen olyan segélyt kapnak, ingyenes az egyetem, meg hasonlók. Ha már a helyzet így hozta, én megtehetném?
2011. okt. 18. 23:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Bizonyos összeghatár alatt még járnak kedvezmények.
2011. okt. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Izé, ha továbbtanulsz akkor vagy 40 vagy nem tudom mennyi pontot kapsz ha cigány vagy.. Legalábbis nekem ezt mondta egy ismerősöm.
2011. okt. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Sok boldogságot kívánok Neked.


Az egyetemmel kapcsolatos dolgokat nem ismerem.


Munkahelyi (hivatali, szórakozóhelyen való) diszkriminációval ennyit találtam egyelőre


[link]


konkrétabban


[link]


A részleteket nem tudom. Úgy tudom, a teljes eljárás elvileg lassú lenne (korrektül végigviszik a bizonyítást), de sokszor képes a hatóság amolyan külön megegyezést is elérni a két fél között, ekkor persze akár gyors is lehet az eredmény.

2011. okt. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az egyetemmel kapcsolatos dolgokat nem ismerem, tehát nem tudom, de úgy sejtem, hogy (ha van ilyen bevallás, hogy minek vallja magát az ember) akkor ezt csak az egyetem tudja meg, vagy legalábbis csak az, akinek köze van az ügyhöz, szóval szerintem más helyek (orvos, munkahely) nem tudják ezt meg (legalábbis a bevallás miatt nem).
2011. okt. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Laci vagyok ***** válasza:
Kedves kérdező. Nem értem miért kérded milyen előnnyel jár az ha fél-cigány vagy? Szerintem ha becsületesen megállod a helyed az életben és szorgalmas vagy akkor semmi hátrány nem fog érni. A jelenleg csak előny van abból ha valaki cigány származású mert az magyar adófizetők pénzéből busásan elhalmozzák a cigányokat. Természetesen egy dolgozó magyarnak csak hátránya származik mivel ő tartja el a segélyeseket is és a politikusbűnözőket is.
2014. júl. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Akinek az anyja roma, az nevezheti magát annak, mert mindig az anyához képest számítjuk ezt a dolgot! ;)
2015. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!