Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért alakul ki az emberekben...

Miért alakul ki az emberekben a gyűlölet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 02:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Yoda mester röviden így fogalmaz: A félelem haragot szül, a harag gyűlöletet, ami végül a sötét oldalra vezet.


És szerintem ez így is van. Valamitől való félelmünk eredménye a gyűlölet.


A Wikipédia szerint (személyre irányuló gyűlölet): "Az oka lehet érzelmi zavar (szubjektív ok), de a gyűlöletet kiváltó személy agressziója, vagy valamilyen magatartása is (objektív ok)."

2011. okt. 19. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Yoda mester jól megmondta. Ha valamit nem ismersz, attól félsz, és amitől félsz, azt gyűlölöd.
2011. okt. 19. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
mert emberek
2011. okt. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
igen,alapvetően a félelem az oka.gondolj bele,minden agresszív támadást,gyűlölködést vissza lehet vezetni a félelemre.az állatok is azt támadják meg,amitől,vagy akitől félnek.a gyűlölet védelmi célt szolgál,mert amit gyűlölünk,attól félünk,tehát el akarjuk hárítani magunktól.az agresszív emberek talán első benyomásra bátornak és határozottnak tűnnek,de valójában félelem húzódik meg az agresszivitásuk mögött.
2011. okt. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
08:28 igen az oroszlán is azért támadja meg az antilopot, mert RETTEG tőle. Az agressziónak nem mindig félelem az alapja azért...
2011. okt. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
az oroszlán ragadozó állat.Természetesen ilyen esetben evidens,hogy nem félelemről van szó.csak én nem tettem hozzá,hogy állati agresszió alatt azt értem,amikor pl.a territóriumát védi egy állat egy betolakodótól,vagy a kajáját félti,a kicsinyeit,vagy az embertől fél,és azért támad rá.
2011. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%

Omg... Az oroszlán-antilop viszonyában az antilop gyűlöli az oroszlánt, ebben mi nem érthető?

Az ember azt gyűlöli, amitől fél, amivel szemben tehetetlen.

2011. okt. 19. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

10:49

Itt most nem erről volt szó.nem az antilop félelméről.

2011. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az oroszlánt meg az antilopot ne keverjétek ide, nyilván az oroszlán nem "gyűlöli" az áldozatát, te sem gyűlölöd se a répát, se a ropit, se a csirkét. Azon kívül agressziónak csak fajon belüli viselkedést lehet nevezni, úgyhogy nem csak a kérdéshez, a kommentekhez sem passzol a példa.

Amúgy szerintem kicsit leegyszerűsítő az a vélemény, hogy gyűlölet csak félelemből eredhet, nekem az első asszociációm a bosszúvágy, és az pedig simán irányulhat gyengébb és ártalmatlanabb "ellenség" ellen is. Vagy egy erősebb ellen, ha nem akarunk vagy tudunk belenyugodni, hogy ő az erősebb (akár fizikailag, akár más értelemben).

2011. okt. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A leegyszerűsítés gyakran vezet félreértésekhez. Természetesen a "gyűlölet" és "félelem" nem felcserélhető szavak. Az első válasz tömören megadta a gyűlölet keletkezésének egyik fontos okát. A későbbiek kissé félrevitték, a gyűlölet emberi tulajdonság, az állat ösztönlény akkor is, ha lehet tanítani.


Egy másik fontos ok az irigység. "a szomszéd kertje mindig zöldebb"


A bosszúvágyat csak nagyon torzult formájában tekinteném gyűlöletnek, főleg akkor, ha az elérni kívánt cél valamiért nem megvalósítható.


A gyűlölet általában a buta, vagy érzelmileg labilis emberek túlfokozott tulajdonsága. Nem - vagy félreértik a körülöttük zajló eseményeket, amely végső soron kiváltja ezt az érzést, vagy másnál tapasztalt dolgokat megkívánnak, tenni érte nem szeretnek (nem képesek), marad a gyűlölet, amiért másnak van (pénze, barátja, lehetősége, végső eseteben pedig: csak!).

2011. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!