Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem lehet manapság...

Miért nem lehet manapság megbízni az emberekben?

Figyelt kérdés
Pár éve összejárunk, gyerekeink által ismertük meg egymást, egy anyukával. Van két lánytestvére is, ők is aranyosak, rendesek. De. Ha valamit elmondok neki vagy nekik, rendben van, hogy beszélgetnek róla, bármi is legyen az, de miért kell továbbadni másnak? Én szeretem őket, azt hittem barátok lehetünk, de ezután vigyáznom kell, hogy mit is mondok el nekik. Így meg olyan rossz. Nincs egy olyan barátnőm sem, akivel bármit megbeszélhetnék, jót s rosszat egyaránt. Azt hitte, bennük bízhatok. de sajnos nem. Létezik egyáltalán olyan, hogy igazi barátság? Köszönöm előre is aki ír. :)
2010. ápr. 27. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Ezt nevezik pletykának. Azoknál fordul elő, akik nem élnek érdekes életet, nincs miről beszélniük, már ami a saját életüket illeti, ezért más(ok)ról beszélnek. Ez a pletykálkodás amúgy is leginkább a nőket "sújtja". Ők érzékenyebbek az ilyesmire, mert egyszerűen (általában) többet beszélnek és ha fogy a téma, előhúzzák.


Nálam(lunk) például egyszerűen meg van oldva a dolog. Nem adok tovább semmit. Esetleg, ha konkrétan rákérdeznek. De ha kínosabb dologról van szó, vagy külön szólnak, hogy titok, azt magammal viszem a sírba.


F

2010. ápr. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze, csak meg kell találni a megfelelő embert. Ha velük nem tudod megbeszélni az elemi diszkréció kérdését, akkor egyszerűen keress másokat (akár neten is, ha élőben korlátozottak a lehetőségek).
2010. ápr. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem ez nem csak manapság van így, hanem mindig is így volt. Az emberek szeretnek pletykálni. Mondjuk abban igaza van az előttem írónak, hogy azok pletykálnak, akiknek uncsi a saját életük. Szóval, ha ezt vesszük alapul, inkább olyanokkal kellene barátkoznod, akiknek érdekes életük van, akiket a saját életük is leköt. Az igaz barátság mindig is nagy kincs és ritka adomány volt...
2010. ápr. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
"az igaz barát-kincs!" drukkolok,hogy megtaláld!
2010. ápr. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Miért nem lehet manapság megbízni az emberekben?"


Mikor lehetett?


"Ha valamit elmondok neki vagy nekik, rendben van, hogy beszélgetnek róla, bármi is legyen az, de miért kell továbbadni másnak?"


Nem mindenki tud titkot tartani. A pletyka ösztöne sokakban megvan.


"Létezik egyáltalán olyan, hogy igazi barátság?"


A válasz teljesen attól függ, mit tekintesz igazi barátságnak.

2010. ápr. 30. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!