Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ki volt a szeretője Csajághy...

Ki volt a szeretője Csajághy Laurának?

Figyelt kérdés
Vörösmarty Mihály felesége Csajághy Laura. Egy híres ember volt a szeretője, úgy tudom. Ki lehet ő? Állítólag sokat járt Vörösmartyékhoz.
2011. okt. 20. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

TUdtommal nem volt szeretője, legalábbis nincs róla tudomásunk. Lehet, hogy tévedek.


Nem Diósyné Brüll Adélra gondolsz véletlenül? Diósy Ödön kereskedő felesége, akivel nyílt házasságban éltek=Léda, Ady múzsája, aki a szeretője is volt évekig.

2011. okt. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Troppauer Hümér.
2011. okt. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem, Vörösmarty feleségére gondolok. a magyartanárom mondta, hogy egy híres ember volt a szeretője, és azért nem mondja el, hogy ki, mert ha annyira érdekel, utánanézhetünk. meg különben se szeretné "bemocskolni" azt a híres embert a szemünkben. ám engem nagyon érdekel, és nem találtam sehol. pedig még Gyulai Pál Vörösmarty életrajzában is elolvastam az ide vonatkozó részeket...
2011. okt. 23. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!