Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Városból faluba költözés?

Városból faluba költözés?

Figyelt kérdés

Jelenleg városban élek mióta megszülettem, bulizni jártam csak falvakba(hause party).

Kérdésem az lenne faluban egy családi házat éri meg venni vagy városban egy lakást.

Nem tudok egyenlőre dönteni, mert jelenleg családi házban élek, de eladódik (több tulajdonos van, és visszük a részünket az árból.)A falu kb 9 Km re van a várostól. Van olyan aki költözött már ki faluba? Hitelt nem veszek fel,mert nem akarok törleszgetni, tehát városban csak lakás jöhet szóba.

kicsit hosszú lett ezért bocsi mindenkinek.


2011. okt. 24. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én sose mennék lakásba, ugye a szomszédok akkor közös költségek, nem valami előnyös. Én jobban szeretem a kertes családi házakat ott nyugi van mindig. Falvakba meg pláne. Én minden további nélkül mennék faluba nyugis környék és a tömegközlekedés nagy találmány plusz az autó és még sorolhatnám.
2011. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ennél azért kicsit többtényezős kérdés. Mekkora házat vennél, mennyi időre, milyenek a kilátások, ha majd eladnád, hogy tudod megoldani a bevásárlást, orvost (falura kocsi is kell!), mennyire mobil a munkád, mi fontosabb számodra, a kényelem és a sok szabadidő, vagy a kinti munkák (családi házzal sokkal több a meló, én most költöztem lakásba és hihetetlen kényelmes, gyakorlatilag mindent a közös képviselő intéz, én meg csak nyugtázom), satöbbi, satöbbi.


Szerintem ha rövid távon gondolkozol, akkor mindenképp egy városi kis lakás éri meg, azon utána könnyen és veszteség nélkül túladhtsz. Hosszú távon meg felesleges gondolkozni, ha egyedülálló vagy, persze fenntarthatsz sok pénzből egy hatalmas házat, ahol elfér majd az öt gyerek, csak ha úgy adódik, hogy mondjuk egy spanyol nőbe szeretsz bele és elhúztok külföldre, akkor kidobtál egy csomó pénzt az ablakon (a plusz fenntartási költséget, autót, stb.). De akkor is, ha Mo-n belül költöznél.


A lényeg, hogy én a helyedben, ha egyedülálló lennék, városi icipici lakást vennék olcsó rezsivel a központban, így nem nulláznám le magam és tudnék félretenni, amiből ha úgy adódik, bárhol vehetek majd egy családi házat.

2011. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hat...azt is kell nezni hogy hol elsz meg mert ket lehetoseg is van.

1.Otthonol dolgozol be interneten keresztul egy cegnek kozben jarsz kell amikor akarsz nem vagy kotve vagy modjuk hetkozben bizonyos idoben fent a neten dolgozol de a hetvegeid azok szuperek mert turazol jarod a termeszetet, buzlizol jobb levegon van stb igy erdemesebb csaladi hazat venni.

2. Varoshoz kot as munkad jol keresel de sajna nem tudsz hazajarni igy inkabb ott vezel lakast ,elvileg ha 9 kilometerre van egy jo falu szep kornyezettel akkor inkabb a faluban vegyel hazat.Mert teljesen mas ha nem vagysz a nagy nyuzsgesre egyertelmu egy kozelebbi falu mint a varos.

2011. okt. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, pár infóval akkor kiegészítem.


Saját kocsim nincs, de a családomba 2 kocsi van.

A munkahelyem az fix, bejárós, 8-16:oo ig melózom irodában, a közlekedést városon belül is jelenleg autóval oldom meg, éppen amelyik kocsi itthon van azzal megyek.

Hosszú távra tervezném a vásárlást.

2011. okt. 24. 18:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor gondold végig a szempontok alapján. Bár az a gyanúm, hogy te már döntöttél valójában :)
2011. okt. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát ööö XD azon is gondolkodom, hogy magamhoz váltom x összegért a többi tulajtól a házat mert válság van ilyenkor meg nem célszerű eladni.... habár nem tudom mennyiért adnák, lehet dupláját kéri amit ér, akkor viszont újra kezdődik minden,.... :)

hát mikor melyik tetszik jobban ;) ... nem tudom hogy alakul majd, egy biztos, megírom mi lett a vége.

köszi a válaszokat!

2011. okt. 26. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!