Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy a Föld...

Létezik olyan, hogy a Föld zászlaja vagy himnusza?

Figyelt kérdés

A minap gondolkoztam ezen. Vagy olyasmi, hogy az emberiség egységes jelképe/himnusza vagy hasonló. Egy faj vagyunk, mégis országokra, kasztokra vagyunk felosztva, van egy csomó zászlónk, himnuszunk, történelmünk - de gondoltak már arra, hogy akkor is egyek vagyunk, ha kiírtjuk egymást? Talán egy ilyesfajta dolog elgondolkodtatná (ha nem is fékezné meg) a vallási, faji, politikai stb. fanatikusokat.

Vagy csak egy naiv, idealista barom vagyok? Ja, ez már 2 kérdés...bocs.


2011. okt. 25. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ha sok iyen gondolkodó lenne mint te nem lenne ennyire meg osztott az emberi társadalom!Szerintem az ember kipusztítja saját magát!!
2011. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Úgy gondolom ha megjelenne egy másik, földönkívüli faj, jobban tudatosulna az emberekben hogy mind emberek vagyunk. De így érthető szerintem a dolog. Messze élünk egymástól, különböző kultúrája van minden népnek, kicsi az esély rá hogy a közeljövőben egy massza legyen az egész emberiség.
2011. okt. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

A zászló és a himnusz egy csoporthoz (nemzet, ideológia, kisebbségi közösség, szubkultúra, stb) való tartozás szimbólumai, de amíg nincs más összevethető csoport, lényegében nem sok értelme lenne. Sem a Föld többi faja, sem a más bolygókon esetleg előforduló, életformának nevezhető organizmusok nem olyan csoportok, amikre reflektálni lehetne.

Egyszerűbben szólva, egy emberiség-zászló elméletben azt közvetíthetné az embereknek és a vörösbegyeknek is, hogy "igen, mi büszként vállaljuk, hogy az emberi faj tagjai vagyunk", de minek? A vörösbegyeket hol érdekli? :D

2011. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Igen van zászló:

[link]

[link]

2011. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az ember természettudománnyal foglakozik - pl. fizikával - akkor szembesül azzal, hogy az élet, azon belül az (emberi) tudat mennyire marginális jelenség. A matematikában meg már az is furcsa, hogy egyáltalán működik (ez ugyanis nem egészen nyilvánvaló, ld. a különböző platonista és antiplatonista vitákat). Szóval szerintem van értelme a dolognak, van mögötte valós tartalom. Szerencsére a természettudományos közösség végülis külön jelkép nélkül is nemzetközivé vált.
2011. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!