Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csillagászok! Létezik olyan,...

Csillagászok! Létezik olyan, hogy egy kisbolygó beékelődik 6 hónapra a Nap és a Föld közé, és ezért jégkorszak lesz 2012-ben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 29. 18:23
1 2
 1/16 Sajtoskifli ***** válasza:
100%
Bár nem vagyok csillagász, de ha jól tudom, akkor eléggé nehéz, szinte lehetetlen lenne egy kisbolygónak ráálnia egy pályára a Nap körül, előbb csapódna bele valamelyik bolygóba. Ahogy mondani szokták, ide születni kell.
2011. máj. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Áú...
2011. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.


És egyszerű a válasz, te magad is ellenőrizheted:


Minél messzebb van valami a Földtől, mi annál kisebbnek látjuk. A Hold, ami eléggé közel van a Földhöz, akkorának látszik, mint a nap (így tudja részlegesen eltakarni: de a napfogyatkozás is csak kicsi területen csinál árnyékot).


Ha valami, mégha Hold méretű is (és a Hold még holdnak is méretes) messzebb van, mint a Hold pályája, már nem okoz globálisan észlelhető árnyékot. Tehát, hacsak a kisbolygó alatt nem a Jupitert érted, akkor ilyen nem fordulhat elő.


Nem hogy esély szinten, egyáltalán nem :) De picit gondolkodnál, te is rájöttél volna kb 10 perc alatt...

2011. máj. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy milyen pályán menne? Ha a Föld és a Nap között van, akkor gyorsabban kering, mint a Föld.
2011. máj. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez még a Niburunál is nagyobb baromság :D
2011. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Most olvastam ezt az "előrejelzést" valahol, és kíváncsi voltam, hogy létezhet-e ilyesmi. Köszi a válaszokat.
2011. máj. 29. 21:22
 7/16 anonim ***** válasza:
A Nap és a Föld közötti rész már "foglalt". Merkúr, Vénusz. Mindkettőnek megvan a gravitációs tere, ahogy a Napnak is. Nem ékelődhet be, pláne nem 6 hónapra. Jó, azt még el tudnám képzelni, hogy beékelődjön, bár valószínűleg katasztrófát okozna, de akkor ott is maradna. Ha a Nap csapdába ejti, miért enedné el 6 hónap múltán?
2011. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%
Nem, ilyen áltudományos hülyeségeket csak ezoterikusan művelt műkörömépítők terjesztenek és kajálnak be, valamint a retardok. Néhány tucat óra ismeretterjesztő film és felülemelkedhetsz az idióták tengerén.
2011. jún. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, utolsó, hogy miért ilyen stílusban kell válaszolni.
2011. jún. 24. 09:21
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Mert aki ekkora baromságot el tud hinni az csakis ilyen választ érdemel. És még szerintem finom is volt az előttem szóló ...
2011. jún. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!