Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Legmagasabb iskolai végzettséged?

Legmagasabb iskolai végzettséged?

Figyelt kérdés
Semmi komoly. Egy ilyen tanulmány félét írok a "Szegénység"ről. Kérlek,ha már itt vagy, áruld el,mi jut eszedbe a szegénység szó hallatán? Mi a legmagasabb iskolai végzettséged? Felnőttek,akik dolgoztok: miért pont az a munkahelyed ami.. (családi befolyásolás, vagy ezért tanultál stb.) Akinek meg "csak" 8 általános vagy az sem,az miért? Teljesen névtelen,csas statisztikát akarok készíteni a válaszokból. + nemed.. köszönöm!!
2011. okt. 26. 20:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

én szerződéses katona vagyok a honvédségnél 8. általánosom van és a sereg mellett teszem le az érettségit.nem volt jó anyagi hátterem otthon.

20/F

2011. okt. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
28%
A szegénység szó hallatán a cigányok jutnak eszembe( persze tudom, hogy nem csak ők szegények és közülük nagyon sokan nem azok, de valahogy mégis erre aszociálok, olyan Matisz papa féle cigányokra) Jelenleg mesterizek, egyetemi végzettségem van, nő vagyok 23 éves.
2011. okt. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Szerencsére nincs személyes tapasztalatom a szegénységről. Nem volt gazdag gyerekkorom, de mindent megkaptam a szüleimtől, még utazni is tudtunk néha. Ennek az volt az ára, hogy nem lett soha testvérem, mert a szüleim azt az elvet vallották, hogy inkább egy gyerek legyen, de az ne nélkülözzön.


A szüleim is értelmiségiek, így szóba sem jöhetett, hogy ne tanuljak tovább egyetemen. Bölcsészkarra akartam menni, édesapám nagyon tiltotta, ő azt akarta, közgazdaságtant tanuljak. Végül az osztályfőnököm győzte meg, hogy járuljon hozzá a bölcsészkarra való jelentkezésemhez (akkor még szülői aláírás kellett, nem tudom, ma hogy van).


Két nyelvszakos tanár lettem, de úgy alakult, hogy sosem tanítottam, csak magántanítványokat egyetem mellett. Fordítás, tolmácsolás teszi ki a munkám egy részét, másik részét pedig a külkapcsolatok. Külföldön élek, itt végeztem el a PhD-képzést, de ez nem változtatott a beosztásomon, jövedelmemen. A helyi magyar konzulátuson dolgozom, emellett vállalkozóként fordítok. Mióta anya vagyok, csak kirívó esetekben vállalok tolmácsolást, idegenvezetést.


36N

2011. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%
Érettségi, netto 5-600 ezres fizetés +céges kocsi, telefon, üa. kártya, lakás. Családi hátterem átlagos, a magam által kialakított kapcsolatok útján jutottam oda ahol vagyok. 20/F
2011. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Első. Hol szolgálsz? Lehet, hogy a férjem is pont ott dolgozik.
2011. okt. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

én érettségi után 2 éves kozmetikusképzőt végeztem de nem tudok dolgozni kozmetikusként mert magas a bérleti díj, azért mentem annak mert az érdekelt, jelenleg munka nélkül vagyok 22/L anyukámnak 8 általánosa van azért mert korán szült engem így nem tudott középsuliba menni ő 37/L

páromnak érettségije van mert nem tudta eldönteni még hogy mi legyen 22/F

Saját magunk jut eszembe a szegénység hallatán, hogy 2 hetente van hús az asztalon vagy ritkábban, nem tudunk fát venni télre tüzelni csak novembertől maximum és 5 éve nem voltunk nyaralni.

2011. okt. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Szegénységről az éhezés jut eszembe Sajnos egyre többen fogják érezni a közeljövőben

Legmagasabb iskolai végzettségem szakmunkásképző, élelmiszer tartósító vagyok Jelenlegi munkahelyemen azért dolgozok mert ez van nem lehet ugrálni 36/nő

2011. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8.általános 9-10. Sajnos nem tudtam befejezni az iskolát. ( anyagi okok miatt ).
2011. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemet végeztem, lelkész-teológus vagyok.


Mi jut eszembe a szegénységről?

Második-harmadik osztályos gimis lehettem, amikor szólt az osztályfőnök, hogy adományruhák érkeztek, és minden osztályból 5-6 rászoruló tanuló válogathat ebből a rögtönzött turkálóból. A mi osztályunkból én is az az 5-6 között voltam...

Ez teljesen letaglózott, titokban sírtam is miatta.

Addig ugyanis nem tudtam, hogy szegény vagyok...


De ennél is rosszabb volt, mikor egyszer egy idegen országban, karácsony szentestéjén egyedül voltam, és nem volt mit ennem. Na az a szegénység.


S mindennek ellenére kijelentem, hogy sosem voltam szegény, sőt, elégedett és boldog ember vagyok. :)

2011. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Igazgatásszervezői oklevelet, majd jogi diplomát szereztem. (Bölcsész szerettem volna lenni, történész, de apámék lebeszéltek.) Jelenleg tudományos kutató, és egyetemi oktató vagyok, nemsoká megszerzem a PhD fokozatot. Mindig arra a munkára vágytam, amelyet most végzek, és remélem, nagy tudományos karriert fogok befutni. Ami a szegénységet illeti, arról az jut eszembe, hogy nemcsak anyagi szegénység, de lelki szegénység is létezik. Megfelelő háttérrel nőttem fel, általában mindenem megvolt, bár a pénzhez való viszonyom 'érdekes'.
2011. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!