Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A nagyon gazdagoknak miért...

A nagyon gazdagoknak miért nem jut eszükbe segíteni a szegényeken?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül a politikusokra gondolok. A főnököm mással foglalkozik és annyi pénze van, mint a szemét. Kitapétázhatná 500 eurósokkal az egész 300 m2-es házát.

Olyan dolgaik vannak, amiket az átlagember elképzelni sem tud. Csak a fogorvosnál 1500-2000 eurót hagynak ott alkalmanként!!

És eszükbe sem jut, hogy esetleg támogassák a szegény embereket, vagy menhelyeket. A felesége minden nap megfőz, megsüt egy kiló húst, aminek a 3/4-e mindig a kukában landol...

Nem értem, milyen lehet a lelki világuk? Azért, mert nekik mindenük megvan, azt hiszik, hogy más már nem is létezik?


2009. máj. 5. 11:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak egy vélemény, de az én pénzes ismerőseim úgy ragaszkodnak a vagyonukhoz, hogy csak na. 10 Ft-ért bármire képesek. És irigyek is. Nagynéném a pár tízmilliója mellé alig várja drága nagyanyám halálát, h a egy-két milliót érő lakáshányada az övé legyen. A volt főnököm meg inkább hazatolja a kocsiját üres tankkal, ha másnap olcsóbb lesz az üzemanyag. És még sorolhatnám...
2009. máj. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert a pénz az kiköveteli, hogy szaporítsd. Minél több van, annál többet akarsz. Ezt mi nem tudjuk megérteni, és felfogni sem, mert sosem voltak a kezünkben milliók. Egyébként nem ilyen minden gazdag, az én mostani és korábbi főnököm is embertelen mértékben gazdag,az éves jövedelmük egy lottó ötös, de inkább kettő vagy három, és ők elég szépen jótékonykodnak, le a kalappal előttük.
2009. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
42%
Mert spurok,én is az vagyok,akevesemet örzöm és hatöbb lessz akkor azt fogom örizni ha én megdolgoztam érte dolgozzzon más is.
2009. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet így általánosítani.

Magunkat nem momdanám gazdagnak, de nem kell sporolnunk sem. Minden évben elég sok adományt adunk, csak nagyon megnézzük, hogy hová. Az ismerősi körömben is ezt tapasztalom. De minden bizonnyal vannak olyanok is, akiket ez nem érdekel, mert nem érzik felelősnek magukat másokért.

2009. máj. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Nekünk sem kell azt nézegetni, hogy úristen, mit eszünk holnap, de azért nem is vagyunk gazdagok. Mégis sokat költünk kutyákra, macskákra és azt látom, hogy inkább a szegényebbek próbálnak jótékonykodni, a gazdagok meg (tisztelet a kivételnek) magasról tesznek mindenre és mindenkire.
2009. máj. 5. 12:02
 6/31 anonim ***** válasza:
61%

11:50-es!


Ha annyi pénzed van, legalább írni megtanulhattál volna.

Sajnos nem az a gazdag MA, aki megdolgozik érte. Gondolok itt a kisebbségre.Mert ők a segélyekből lesznek gazdagok. Mert Nekik jár .Több is mint a magyaroknak.......

2009. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%

A kérdés provokációmentes volt, a válasz is legyen az. Ez itt nem cigányozós topic.:S


Kérdező: a válaszokból magad is láthatod a magyarázatot is: vannak, akik szerint dögöljön meg a szomszéd tehene is, és vannak,a kik szerint nem.

Aki megél anyagi mélységeket, az kénytelen befelé, a lelkére, lényére figyelni, nem tudja agyonütni a gondolatait,a z idejét egy kiadós bevásárlással. Ettől érzőbb, empatikusabb lénnyé válhat, innentől pontosan megtanulja azt is, hogy ami VAN, az simán többfelé osztható, beosztható, és még marad is....

Egy érző ember nem tud elmenni szenvedő emberek vagy állatok mellett, akkor sem, ha önhibájukból szenvednek. Aki gazdag az lehetne tényleg tehetős is: TEHETne másokért, MÓDjában állna MÓDosként.

De az emberi ridegség ugyanúgy hozzátartozik a Világhoz, mint a nappal és az éjszaka (-i sötétség..)

2009. máj. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
78%

Nincsenek anyagi gondjaink, de nem hiszem, hogy gazdagok lennénk. Az az igazság, hogy mi például azért nem adakozunk, mert amikor nekünk lett volna szükségünk segítségre, akkor minket sem segített senki! Csakis saját magunkra számíthattunk.

Néhányszor kivételt tettünk, de annak is mi ittuk meg a levét.

Például amikor összepakoltam a lányom kinőtt ruháit és odaadtam egy szegény családnak. Mielőtt odaadtam, természetesen megkérdeztem, hogy igényt tartanak-e rá. A válaszuk igen volt, sőt nagyon örültek, mert ilyen dolgokra nekik már nem volt pénzük. Ennek ellenére, pár hét múlva már én voltam a szemét és bunkó, hogy lenéztem őket és "csak" használt ruhákat adtam (a ruhák tökéletes állapotban voltak, és ingyen kapták).

Vagy amikor a bevásárlóközpontok bejáratánál a segélyszervezetek nem romlandó ételeket gyüjtöttek. Vettünk 2 csomag tésztát, és amikor odaadtuk a hölgynek aki gyűjtötte, belenézett a kosarunkba és gúnyosan megjegyezte, hogy ahogy látja nincsenek anyagi gondjaink, igazán adakozhattunk volna többet is! Azt hittem rosszul hallok! Ezek szerint azért, mert tele volt a kosarunk, nem elég 2 csomag tészta?

Ezek után elgondolkoztunk azon, hogy minek jótékonykodjunk mi bárkivel is? A férjem és én is megdolgozunk a pénzért, más előtt is ott a lehetőség!


Az a baj a mai világgal, hogy mindenki azt nézi, hogy a másiknak milye van. Ellenben megdolgozni a jólétért már kevés embernek van kedve!

2009. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Pffff... Hát igen, mi is jártunk már így, hogy segíteni akartunk és a végén mi lettünk a rosszak. Ezért én már nem segítek embereken, mert csak szemétkedést kapok cserébe, hanem állatokra költök. Ők hálásak és sosem bántanak, nem úgy, mint az emberek...

Legutóbb 30 kg szárazkaját vittünk egy menhelyre, ami elég kevésnek bizonyult annak a sok kutyának, mégsem mondta azt a tulaj, hogy mit akarok én ott ennyi kajával, fél fogukra sem elég. Inkább szépen megköszönte. Nemsokára megint viszünk, de akkor már többet.

Az a tésztás nő is csak azt érte el a beszólásával, hogy tőletek többet nem kap semmit, nem?

2009. máj. 5. 12:57
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a 11:50-es válaszban éreztema gúnyt és a provokációt is! Dolgozzak meg érte! Ha-ha-ha. Dolgozom
2009. máj. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!