Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen ember az, akire azt...

Milyen ember az, akire azt mondják, hogy HITELES?

Figyelt kérdés
Mit jelent ez? Köszönöm előre is!
2011. nov. 4. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyat tanít,amit ő maga átfogóan tud.Azt a viselkedést várja el másoktól,amit magától is.
2011. nov. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hiteles szó azt jelenti, hogy valaki becsületes, jó magatartast tanùsitó személy.
2011. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondjuk hiteles embernek, aki úgy viselkedik, ahogy beszél. Egyszerűen fogalmazva nem játssza meg magát.
2011. nov. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, igazat mond, azt teszi, amit mond és saját tapasztalatokból beszél.
2011. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ühüm. Értem én. :-D

Köszönöm szépen a segítséget! :-)

2011. nov. 8. 23:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez egy több értelmű kifejezés. Hiteles az, akinek van hitele a szó szoros és tágabb értelmében is.


Ha te hitelt adsz valakinek, az azt jelenti, hogy megbízol benne. Megbízhatsz az illető szavában, hogy amit ígér azt megtartja. Ez a hitel lehet pénz is, de lehet bizalom is - pl. megoszthatsz vele bizalmas, titkos információt, mert tudod, hogy nem adja tovább.


Üdv. Péter

2011. nov. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem én, 1 szóval.: Megbízható :)


Köszönöm.

2011. nov. 13. 22:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Akit sokan ismernek és még nem kapták rajta hazugságon.
2013. máj. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Haverom mindig egy idézetet mond. (Nem tudom kitől)


Akinek a szavai, a cselekedetei és a gondolatai összhangban vannak egymással az a hiteles ember.

2015. ápr. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!