Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem tudom szeretni a...

Miért nem tudom szeretni a saját országom?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy napról-napra egyre jobban utálom Magyarországot? Tudom hogy annyira nem rossz hely mert vannak sokkal rosszabb országok is a világon de mégsem szeretem. Én szeretném szeretni a saját országom, de nem megy és néha szégyellem hogy magyar vagyok, azért is mert nem akarom hogy a romákkal engem egynek gondoljanak a külföldiek. Valaki győzzön már meg hogy ez egy jó ország.

Kérlek titeket hogy normális kommenteket írjatok.


2011. nov. 5. 11:31
 1/6 anonim válasza:

Ezt az országot már jól elrontották. Egyszerűen úgy lehetne jobbá tenni, ha az összes politikust elküldenénk oda, ahova gondoljuk, a "kisebbségnek" (ami már lassan többség) pedig valami gyógyszert adni, amitől nem lehet gyereke. Ismerősünk kórházban dolgozik, és mondott egy példát: naponta születik 10 gyerek abból 8 "kisebbség", de van, hogy mind a tíz is.

Az emberek egyszerűen nem tartanak össze. Ez az ország el van ...va, már rég.

2011. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
45%

En se foglak tudni meggyozni. Mar negy eve elek kulfoldon, es ez a negy ev volt eletem legboldogabb negy eve.

Ket es fel eve voltam otthon utoljara, harom hetre, de hihetetlen volt az a depresszios legkor, ami egyszeruen benne van a levegoben, es gondolom mara csak rosszabodott.

De en mindig is ugy gondoltam, 10 eves korom ota, hogy csak azert mert valahova szulettem, meg nem kell szeretnem azt a helyet. Csak azert mert politikusok vonalzoval meghuztak a a hatarainkat, attol en meg ember vagyok.

Kulonben is, ha megkerdez, ki a magyar, mit fogsz valaszolni? A Karpat-medenceben mindefele nepseg megfordult, torokok 150 eveig pl, gondolod, hogy nem keveredtunk ennyi ido alatt? NINCS OLYAN, HOGY FAJTISZTA MAGYAR ergo nincs ertelme a melldongetesnek se, hogy "en magyar vagyok", mert szamomra ez egy kevereket jelent csak. Bocsi, ha kicsit zavaros, nemreg keltem fel :)

2011. nov. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
hĂĄt igen... Nagyon is igazatok van, ĂŠn is Ă­gy gondolom...
2011. nov. 5. 19:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én szeretem a hazámat, csak az itt lakókat nem:-)

De tényleg az országunk gyönyörű, tele csodás természeti kincsekkel,most volt a madarak vonulása (mi a nyári ludakét láttuk), az valami mesés, de lehet sorolni milyen szép tájaink, vizeink, és természeti értékeink vannak. és az építészet,a népművészet a művészet, a híres festők, íróink, feltalálóink, most van a Liszt Ferenc év, és ezt az egész világ ünnepli. Magyar vagy, szerintem nem véletlenül születtél erre a viharvert helyre, valószínű tenned kell érte, hogy jobb legyen, hogy megmutasd hogy igenis vannak itt normális emberek akik szeretnének egy szebb országban élni. Ha nem vagy roma, akkor miért gondolod, hogy egy kalap alá vesznek velük, de egyébként mit érdekel mit gondolnak rólad? De ha nem hát nem, akkor menj ki valahová külföldre, de akkor fogsz rájönni, hogy jó magyarnak lenni (nálam legalábbis így volt).

2011. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos Magyarország több sebből is vérzik , nagyon sok a múltbéli hibánk....a szocializmus is mély nyomokat hagyott a gazdaságban és a mentalitásban is.Én ugyan külföldön élek de sosem felejtem el Magyarországot és a nyelvet.
2011. nov. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én se szeretem az országot.
2011. dec. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!