Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a szöveg, hogy "ő is...

Mi az a szöveg, hogy "ő is ember. "? Attól, hogy valaki ember, azt szeretni kell és nem szabad utálni? Ha állat lenne, akkor utálhatom?

Figyelt kérdés
Volt egy helyzet, ahol egy vagy több embert nem sajnáltam, erre az volt a válasz, hogy ők is emberek. Ezt miért mondják?
2011. júl. 20. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Sosem értettem. Ember és ember között igen nagy különbség van. Nekem az az ember, aki tud ahhoz méltóan viselkedni. Senki ostoba dolgait nem vagyok hajlandó elnézni, senkire nem vagyok tekintettel azért, mert ember. Egy alja embernél még egy átlagos kutyát is többre tartok. Nyugodtan lehet lepontozni. :D
2011. júl. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Inkább felpontoztalak. :)
2011. júl. 20. 18:27
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
elsőnek igaza van
2011. júl. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem szabad utálni. Senki nem képes szabályozni, hogy mit érezhetsz. Aki ezt szokta mondani, hogy "ő is ember", az általában nem is érez utálatot, nem pedig elfojtja, mert azt mondták neki, hogy utálni nem szabad. Én sem érzek utálatot azok iránt, akik nem viselkednek "emberhez méltóan", de rám egyáltalán nem is jellemző a dolgok érzelmi oldalról való megközelítése.
2011. júl. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 rémuralom ***** válasza:
71%
Igazából nyugodtan utálhatsz bárkit, senki nem tudja és nem is akarja ezt megtiltani. Csakhogy az illető akkor is ugyanolyan ember marad, ha te utálod, te viszont annyival kevesebb leszel, amennyit egy ember szeretete jelent (mármint az, hogy te szereted őt). De mondom, ettől függetlenül minden a te döntésed.
2011. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%
Az az ember, aki úgy is él! A többi féreg, lásd: diszkósok, cigányok...
2011. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

18:38

Komolyan, nem értem a hozzád hasonlóakat. Itt most nem arról van szó, hogy random ránézel valakire és kijelented, hogy utálod, de hidd el, van akit mást nem érdemel. Nagyon jó lehet neked, ha még nem találkoztál olyannal, aki egyszerűen olyan volt, hogy az ég világon semmi jót nem lehet benne látni. Én attól nem vagyok kevesebb, mert valaki olyat követ el, mi miatt nem tudok még csak közömbösen sem nézni rá. Nehogymár én legyek a sz*r alak azért, mert valaki minősíthetetlenül viselkedik.

2011. júl. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
19.36-osnál az utóbbiakra mondtam egyszer éppen, hogy nem sajnálom őket valami miatt. Erre mondták nekem, hogy ők is emberek... :S Inkább az, amit írtál, azok...
2011. júl. 20. 20:31
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Embernek mindenki ember, csak van, aki emberi mivoltat nem ertekeli es arra hasznalja az eletet, hogy masoket megkeresitse. Mindenkit szeretni nem lehet, nem is kell. Az utalat viszont nagyon eros szo es csak olyan embert lehet utalni, akit jol ismersz. Fontos a tisztelet azok fele, akik nem artanak nekunk.
2011. júl. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!