Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki írna nekem szomorú...

Valaki írna nekem szomorú karácsonyi zenéket?

Figyelt kérdés
Ha lehetséges akkor ne Desparado-Szomorú alkalom legyen.Köszi.
2011. nov. 7. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú karácsonyi zenéket?!! Már engedd meg, hogy leessen az állam: mire kellene az neked..már ha volna? Hiszen a Karácsony a hívő (keresztény) embernek gyönyörűszép ünnep: Jézus Krisztus, a világ megváltója, akkor született meg Betlehemben. Keress utána az erről szóló szépséges magyar népdaloknak - mindegyikben csak örömöt és jó szavakat hallasz..mintha mindegyiket egy anya énekelné a frissen világra jött kisfiának.


A nem hívő embernek? Annak a család, a melegség ünnepe a hideg télben. A karácsonyfa és az ablakok fényei mindenütt azért gyúlnak, mert rövid és sötét a téli nap..az ember mintegy "visszavarázsolná" maga köré a fényt. Hogy manapság már sok családban rohanás van és idegeskedés, és a Karácsony nem a szeretetről szól már, hanem ajándék okostelefonról, LCD-ről, hasonló kacatokról - mert mire azt beszerzik, esetleg adósságba keveredve, addigra belekeserednek, egymást marják..? Hát - ez az emberek hibája, nem a Karácsonyé.


Vagy talán azért kéred a "szomorú" zenét, mert undorít (ahogyan engem is) a Száncsengő-tipusú amerikai tingli-tangli, meg az erőszakolt tülekedés a szupermarketekben? Ellensúlyozni akarod a képmutató vidámkodást ezzel? Akkor megértelek, de kérlek, hacsak lehet, másként tedd meg. Jusson eszedbe, amit a Karácsonyról írtam..Zárd ki a külvilágot, és legyen neked fényes örömünnep (ha hiszel, ha nem.)

2011. nov. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ne emózzá'!
2011. nov. 8. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

montihun-nak:


ki ne emózzon teee?:-)))) A Kérdező vagy én? Mer' én má' azt csinálok - éveim magasábul - amit csak akarok..:-)))

(Félre ne értsd: tréfás és barátságos válasz.) Szia montihun, szép napot.

2011. nov. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a karácsony a szeretet és a család ünnepe.Csak előadást kell csinálnunk,és gondoltuk megemlékezünk az elhunyt családtagjainkról,akik már nem ünnepelhetnek velünk.
2011. nov. 8. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

így már értem és köszönöm. Nagyon szép gondolat, akárki javasolta. Őszintén, komolyan sajnálom, hogy nem segíthetek Neked. Albinoni Adagio-ján kívül (amit mindenki ismer) igazán nem tudom, mi illene az alkalomhoz. Hátha lesz nálam ügyesebb..de azért azt kívánom, hogy szép legyen a megemlékezés és majd a Karácsonyod is.

2011. nov. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Senki se emózzon:D

Amúgy a kérdező.

Régen volt valami Last Christmas, az így a cím alapján olyasmi lehet.

2011. nov. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!