Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy barátom nem hajlandó...

Egy barátom nem hajlandó elmondani miért szomorú, pedig segíteni szeretnék neki. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Valami baja, és mikor telefonon beszélek vele, hallom a hangján hogy sírt!

De nem mondja el. Lehet, hogy ciki a dolog, vagy szégyelli, vagy vmi családdal kapcsolatos.

Én az ilyen dolgokat csak azoknak mondom el, akikben megbízok, és ismerem őket, tudom, hogy nem vernének át, és nekem ebből csak az jön le, hogy ő nem tart ilyen személynek.

Pedig én sem verném át, meghallgatnám, nem cikizném sőt, segítenék neki!!!

Próbáljam ezt elmondani neki, vagy inkább hagyjam, intézze magának?:??

13/L


2011. nov. 3. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne erőltesd. Tartsd tiszteletben. Ha akarja, el fogja mondani mi bántja, hidd el! Hagyj neki időt és légy mellette!
2011. nov. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudom, és azt is, hogy valami komoly dolog van.

De azért nem mondja, mert nem bízik meg bennem?

2011. nov. 3. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem mindenki olyan tipus, hogy másoknak el tuja mondani, ha valami baja van. Másrészt ha ö valamiért nem akarja lemondani, akkor ne eröszakoskodj, mert azzal csak rontod a helyzetet. Könnyen lehet, hogy neki jobb,ha egyedül el tudja rendezni magában. Ennek smmi köze ahhoz, hogy mennyire bizik benned.
2011. nov. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, de az segít, ha sokat beszélgetek vele, de nem arról a dologról, hanem csak úgy simán, mintha mi sem történt volna?

Nagyon sajnálom őt. :(((

2011. nov. 3. 21:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha van kedve beszélgetni (más témákról), akkor beszélgess vele, az segit elterelni a gondolatait az adott problémáról. Ha nincs kedve, akkor ne eröltesd. Figyeld, hogy hogy reagál, és ahhoz alalkitsd a viselkedésedet.

Esetleg annyit mondhatsz neki, hogy ha gondolja, szivesen meghallgatod, nyugodtan elmondhatja, hogy mi baj van - ha meg nem akarja, akkor is szivesen elbeszélgetsz vele, ha van kedve hozzá.

2011. nov. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Imádom a barátaimat de soha nem szerettem másokkal megosztani a komolyabb gondjaimat.

Bízik benned ne aggódj, de néha fájdalmasabb beszélni róla mint hinné az ember...ne eröltesd ha lenyugszik elmondja.

2011. nov. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!