Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kritizálják itt annyian...

Miért kritizálják itt annyian a facebookot?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan választ láttam az elmúlt pár hónapban, hogy facebook így meg úgy, milyen rossz, mindenki csak előtte ül stb.


Miért kell így hozzáállni a dologhoz?


Van egy közösségi oldal, ahol elérheted a barátaidat, ha nem, akkor tudsz levelet küldeni nekik, megoszthatsz érdekes dolgokat, felhívhatod bizonyos dolgokra az emberek figyelmét...


...merthogy a p*csák állandóan ott sírják ki magukat, meg mindenki azzal menőzik, hogy hogyan rúgott be...


Nem kell vele foglalkozni! Ha te nem vagy fenn facebookon, attól még ugyanezt csinálja, ráadásul tudod, hogy ezt csinálja, akkor mi a különbség? Nem kötelező like-olni, nem kötelező kommentelni, simán áttekersz rajta.


...merthogy mindenki hülyének néz, amikor meghallja, hogy nem vagyok fenn facebookon...


nem hülyének néz (legalábbis az intelligensebbje nem), csak csodálkozik, mert SMS-t írni körülményesebb, ráadásul pénzbe is kerül, az MSN-t pedig sokan már nem nagyon használják, mert ott a facebook chat.

nem kell állandóan a facebookot bogarászni, megnyitod és lehúzod a tálcára, ha valaki keres, megtalál (mint az MSN) ha találsz valami érdekeset/vicceset a neten, akkor megoszthatod a faladon.


sok blog van a neten (demotivalo, webfail, 9gag, nemkutya stb.) amin rengeteg röhögtető és érdekes dolog van, ezeket is megnézheted.

pl. ha van egy ismerősöd, akiről tudod, hogy nem like-ol és rak ki minden szart, akkor ha látod, hogy megoszt vmit, tudod, hogy érdemes megnézni, mert tényleg jó lesz,



szimplán nem szabad hagyni, hogy függővé tegyen, használni kell és nem rajta lógni, és akkor semmi baj nincs vele...


Kíváncsian várom a válaszokat!


2011. nov. 7. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ajánlanám figyelmedbe ezt a két cikket:

[link]

[link]

2011. nov. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod, noha számomra a 2 link azt jelenti, hogy internetes portálon felvetett elméletek miatt nem vagy felhasználó, nem saját elhatározásból.


megfigyelhető minden területen, hogy ha egy dolog sikeres lesz és nagy körülötte a hírverés, rengetegen kezdik el kritizálni, sorolnak valós vagy koholt vádakat.

ezek nem biztos, hogy igazak, másrészről mindenre el lehetne sorolni rengeteg kritikát, nem akarok állandóan olyan elméletek gyártásának közepette élni, hogy mindenki engem figyel, csak az én adataim érdekelnek mindent stb...


ha figyelik is a tevékenységemet: nem csinálok semmi büntetendőt vagy kifogásolhatót, tartózkodási helynél csak a várost adtam meg, a facebookot nem politizálásra vagy emberek cs*sztetésére használom, hanem kapcsolattartásra, innentől kezdve nem sokban különbözik egy e-mail oldaltól, ami ugyanúgy leszedheti az adatokat.


gondolod, hogy az interneten a facebook a gonosz bácsi, és mindenki más bárányfehér? az egész interneten terjednek sok oldalról ilyenek, mégsem váltunk át postagalambra.


nyilván - ha igazak ezek a cikkek - nem tartom helyeslendő dolognak ezt, másrészről nincs sok titkolnivalóm.

2011. nov. 7. 22:25
 3/3 anonim ***** válasza:
Én komolyan nem értelek téged kérdező. Ezek miért ne lennének igazak? Nézd már meg, milyen oldalakon jelentek meg ezek a cikkek! És azt is, hogy honnan származik a forrásuk. A cookie-t meg szerinted csak kitalálták, hogy van, vagy pedig tényleg aki ért hozzá, fel is fedte? Azért ne legyél már olyan, aki akkor sem hisz el valamit, ha az orra előtt van.
2011. nov. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!