Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valakit "sós kútba tesznek"...

Ha valakit "sós kútba tesznek" az mitől rossz?

Figyelt kérdés
Most itt agyalok ezen a mondókán, és kövezzetek meg, de nem igazán értem, hogy a többi kínzás mellett (kerék alá meg kemencébe az rendben van...) ez mitől lenne olyan borzasztó amitől meg kellene ijedni? Már úgy értem, ha egy kút tele van sóval és abba beletesznek valakit, attól még sem meg nem hal rögtön, se meg nem sérül, és talán ki is tud mászni. Felhomályosítana valaki?
2011. nov. 8. 21:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A só marja a nyálkahártyát.
2011. nov. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Engem is rettentően érdekel. Most akartam kiírni a kérdést. Nem akarod kiemelni?

Maximum azt tudnám elképzelni, hogy jól összeverték előtte a katicát, tele lett nyílt sebbel, úgy már fájna a sós kút. Na de direkt ezért ástak egy kutat és telerakták sóval?

Szerintem valamit sós kútnak hívtak, amit ma teljesen máshogy nevezünk vagy nem is létezik már. Talán valami középkori "ipari technológiai" folyamat része volt a "sós kút"... erre tippelek. Lehet, hogy nem is NaCl volt benne, hanem mondjuk timsó. Azt pl. bőrcserzésre használták régen. Dehogy minek ehhez kút? Még az islehet, hogy nem is timsó volt akkor a neve....

2013. okt. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!