Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed arról, ha egy...

Mi a véleményed arról, ha egy egyébként érdekesnek tűnő blog írója nem tud helyesen írni?

Figyelt kérdés
"káronkodás", "mosojgó", "csunnya"
2011. nov. 11. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam egy emberke írásait, aki autista volt, csak számítógépen tudta elmondani amit szeretne. Nem is volt /elmondása szerint/ baráti kapcsolata, mert ha az emberek körülötte voltak, megbénította a jelenlétük.

Helyesen írni nem tudott, úgy kellett sokszor kihámozni hogy mit akar, de a gondolatai zseniálisak voltak, így senki nem vette ezt zokon.

Lehet, hogy valami hasonló van a dologban.

Vagy van egy értelmes, ám diszgráfiás blog író.

2011. nov. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általánosságban az a véleményem, hogy az intelligencia független az elsajátított ismeretanyagtól. Genetikai adottság, amely, ha van, tovább fejleszthető, de ha hiányzik, nem pótolható. Akkor csak jó értelmű "idomítás" lehetséges.


Nagyon is meglehet, hogy a blogíró gondolatait érdemes elolvasni, mert intelligencia nyilatkozik meg bennük (lehet, hogy ellenkezőképp van; nem tudom, milyen blogról van szó). Ha intelligens ember volna, pocsék helyesírással, tulajdoníthatnám azt a nem eléggé hatékony és számonkérő oktatásnak, vagy egy idétlen (kor)divatnak. Elterjedt "polgárpukkasztási" forma - tizen-és huszonéveseknél, de felnőttebbeknél is - hencegni egy megjátszott, erőszakolt igénytelenséggel, magasról "tenni" helyesírásra és anyanyelvre. E mögött ezerféle társadalmi rosszérzés van. Az intelligens ember egy idő után "kinövi" (lehet, hogy 50 évesen); a primitívet nem foglalkoztatja ez a kérdés (sem).

Kb. így gondolom.

2011. nov. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:


a konkrét esetben pedig nagyon is lehet, hogy az első hozzászólónak van igaza. Ki tudja valójában, nem "más"-e valamiben a blog írója..

2011. nov. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Belinkeled a blogot? Kíváncsi vagyok rá.
2011. nov. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

@VaniliaHime, küldtem privátot.


Időközben kiderült, hogy a blog szerzője külföldi, így mindent elnéztem neki, csak kicsit nehéz olvasni.


Van nekem is olyan ismerősöm, aki nem magyarul tanult meg írni először, és az ő helyesírása sem túl jó, viszont nem szólok neki, mert tudom, hogy igyekszik. Autista ismerősöm is van, kifogástalan helyesírással, neki inkább a megfelelő szavak használatával van gondja, ha ír - még sosem találkoztunk. Viszont a fogalmazását leszámítva ugyanolyan, mint bárki más.


Bevallom, ez elején zavart, és gondoltam különféle dolgokat a blog szerzőjéről, amíg bele nem mélyedtem jobban. Végül is, én is szoktam angolul írni, és gondolom, hasonló élmény lehet a briteknek olvasni az én írásaimat.

2011. nov. 11. 11:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt egy gimis osztálytársam (magyar anyanyelvű), aki remekül írt, de alapvető dolgokat rontott el a helyesírásában.
2011. nov. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
nekem is elküldenéd a linket?? kíváncsi vagyok én is.(:
2011. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért találták ki a "spell check" nevű csodát, nem?
2011. dec. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!