Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kilépni a rendszerből, avagy...

Kilépni a rendszerből, avagy pénz nélküli élet/életmód minél természetesebben, ügyesebben. Van olyan blog, ahol leírják, hogyan lehetséges megvalósítani?

Figyelt kérdés

[link]


Honnan tudhatom meg, hogyan lehet így, szabadon élni?

Ha nincs lakásuk, hogyan találnak Ők mindig munkát/szállást előre?

Hogyan utaznak? (Hisz ahhoz pénz kell, hacsak nem biciklivel járnak.) Stb.-stb.-stb. (mindezt kukázás nélkül...)


Előre is Köszönöm a választ!


2011. aug. 11. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Na hát erre én is kíváncsi volnék.


Ha tetszik ez az életforma, hát nem vagy vele egyedül. :)))

2011. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nézzél Bear Gryllst, hogyan kell túlélni a vadonban, mert máshogy pénz nélkül nemigen fog menni... :)
2011. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Csövesnek készülsz? "Ragadni" fognak rád a jobbnál-jobb nők, muhaha
2011. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Az alapelv nem rossz, hogy ne legyünk a:

-PÉNZ

-TÁRSADALOM

-CIVILIZÁCIÓ

önkéntes rabszolgái.


Maga az elv nem rossz, de kissé utópisztikus. Amit én járható útnak tartanék, az az, hogy létrehozni egy önellátó gazdaságot és annak termékeivel cserekereskedni vagy amihez nélkülözhetetlen beszállni a pénz világába, azt piaci értékesítéssel megteremteni. Illetve a gazdaság létrehozása sincs ingyen, de az egyszer esedékes.

2011. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az ámisok (amish) van hasonló életvitelük.
2011. aug. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Vree ***** válasza:

^ ^ Ezzel leginkább az a baj amikor az ember rádöbben hogy ha nem ennek a háromnak a rabszolgája az azzal jár hogy ez a három NINCS. :) Nem fordulhatsz senkihez ha bajban vagy, csak magadra támaszkodhatsz. Nem tanulhatod azt amit szeretnél, azt kell tanulnod ami a magányos élethez kell. És így tovább. A munkamegosztásban, közös fizetőeszközben és társaibaiban az a pláne (ezt minden közgzdásztanuló tudja) hogy akkora felesleg keletkezik, hogy az egy emberre eső rész többszöröse annak amit ugyanannyi munkával egymaga tudna elérni. Ha mindnyájan független, önellátó kis egységekben élnénk, a jólétünk és az összes lehetőségeink azzal együtt csökkennének. Ezek az emberek sem léptek ki a rendszerből, max megkísérelnek a peremén élni. A második férfi is amikor említik hogy Calais-ig ment fogadok nem úgy kezdte hogy elkezdett csónakot eszkábálni. (És ha igen is, a fát se valószínűleg ő növesztette.) Valójában az hogy ezek az emberek így élhetnek az is annak köszönhető hogy a társadalmak fenntartanak egy viszonylagos rendet, ahol nem fenyegeti őket hogy meghalnak mert nincs hova visszatérni vész esetén, vagy leüti őket valaki a szomszéd telekről akinek senki nem tanította hogy azt nem szabad.


Amiben példát mutatnak, az viszont a takarékosság. Ehhez nem kell kilépni a társadalomból, bár gondolom az ilyen ember aligha lesz szalonképes egy társaságban. Lényegében a freegan életmód lényege, hogy úgy takarékoskodsz, hogy a társadalom szemetét hasznosítod újjá. Pl. ha legközelebb a házad környékén lomtalanítás van, menj le és nézd meg miből tudnál magadnak új cuccokat csinálni. Vagy menj oda egy gyorsétterem hátsó kijáratához és próbáld meg a kidobásra szánt ételeket elkérni. Már ha nem zavar hogy egy kategóriába kerülsz a csövesekkel, ráadásul olyanokkal versenyzel akiknek ez kényszer és létkérdés.


Egyébként sok mindent meg tudnál csinálni amit ez a cikk ír, napelemet működtetni, másokkal osztozni járművön-lakáson, termeszteni, újrahasznosítani stb. Kicsit nevetséges hogy a társadalomtól elszakadás jelszót raknak a cikkre, viszont.

2011. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem egy lényeges tényezőt nem vesznek figyelembe: alapvetően ne a pénzzel, hanem az emberrel van a baj. nem azért rossz az életünk, mert létezik egy csereeszköz, hanem azért, mert nem osztjuk meg egymással, nem tudatosan tervezzük a családot, nincs kapcsolat a nagyobb közösségek közt. pénz nélkül valamelyest rákényszerülnek erre az emberek, de valóban nehezebb így felépíteni egy olyan ipart, egészségügyet, ami jobb életvitelt tesz lehetővé. hiszen ott is csak kapcsolatra van szükség, közös célú munkára. elvégre a fogorvos is csak a szerszámaitól lesz fogorvos, meg a szerektől, amit felír, egy lyukas fogat bárki meglát. ha növényi alapanyagokból lehet fogkrémet készíteni, vagy fájdalomcsillapítót, akkor ugyanúgy nincs szükség gyógyszeriparra, csupán az olyan betegségek esetében, ami krónikus. nyilván az ilyenek nem élnék túl, ezért visszatérne a természetes kiválasztódás. ami talán nem is rossz, csak kellemetlen annak, aki kiválasztódik.

a stresszmentes egészséges életmód előnye, hogy megelőzi a betegséget, ezért szinte nem lesz betegség sem, amit meg kel gyógyítani.

2011. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Persze, teljesen egyértelmű, hogy az ember működésével van a probléma, vagyis a tudatosságu(n)k szintjével. Magával a pénzzel nekem sincs problémám, de itt a papírra gondolok :).

Ami körülötte van: az uralkodás, hatalmaskodás, a felhalmozás, kizsákmányolás, az nem tetszik. Ill. az, hogy emberek olyan munkáért kapnak rengeteg pénzt, aminek nem sok haszna lenne egy tudatosabban működő társadalomban.

No, amilyen életre én vágynék: (Nem gondoltam freegan életmódra). Arra gondoltam, hogy másoknál szállnék meg a munkámért cserébe egy nagyobb közösségben. Ill. emellett én is szívesen vigyáznék házakra, emberekre, főznék másokra (ha nekik megfelelne a tudományom):)), ill. bármi mást csinálnék, amihez értek. Viszont egy idő után jó lenne továbbállni egy adott közösségből. (Pl. egy másik közösségbe mennék.) Ezt viszont hogyan tehetem meg? (Nem ismerem a rendszert.) Ill. hogyan utazhatok(, ha az én szolgáltatásomért nem visznek el az adott helyre)? Ha van egy bringám, az oké, de nem jutok el vele messzire...:)

A motort/kocsit meg etetni kell. Függés-függés... (Amúgy néha szívesen aludnék a sátramban egy erdő közelében, enném azt, ami ehető (vagyis mindent, amit meg tudok emészteni és nem mérgező, patakban fürdenék..stb. (Kedves hozzászóló, itt bejön a képbe a Bear Grylls által bemutatott életmód... :)) )


No szóval hogyan oldható meg az utazás, ha egyáltalán megoldható? Ill. tudnom is kéne hova megyek és mi van ott, milyen lehetőségek..stb...és ugye net az nincs...


Tehát ilyen gyakorlati dolgokra lennék kíváncsi...


Üdv!

2011. aug. 13. 09:09
 9/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok


a probléma az hogy a korrupció pénz nélkül is létezhet. rengeteg más motiváció létezik a "bűnözésre"

2011. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vree ***** válasza:

Szerintem ez az emberek saját ötletességén és szervezőképességén múlik, vannak-e akik hajlandóak az ilyen hajlamaidat tolerálni és vannak-e mások akiknek hasonló indíttatásai vannak és létrehozzák (esetleg veled együtt) azt a társadalmi keretrendszert amire vágysz.


Pl. nem tudom hallottál-e a couchsurfingről - ez is egy olyan kedvezmény hogy adjunk lehetőségeket egymásnak haveri mindeki segít mindenkinek alapon, lényegében az a lényeg hogy ha van egy kis szabad helyed (akár egy vendégszoba de esetleg csak egy dívány) akkor engedd meg hogy valaki úgy utazzon hogy átutazóban nálad fürdik és alszik. Még ha neked nincs is ilyen kiadható helyed akkor is felmehetsz egy ilyen oldalra és rákereshetsz hogy ki fogadna így mint vendéget.


Utazni pl. lehet stoppolással és így tovább.


De azért szólnék hogy vedd észre hogy az egy luxusigény ha azt várod hogy bárhova ahol mész legyen olyan munkára amit eltudsz végezni kereslet. Aki minden nap megbízhatóan elvégez egy munkát, bármilyen haszontalan is a feladata, az akkor is megbízhatóan ellát valamit amiért jogosan kap egy állandó fizetést. Vannak olyan munkák amik jobban eladhatóak máshol. Vagy ha nem vagy válogatós, szerintem neki tudnál vágni úgy az országnak hogy mindig helyben keresel akármilyen munkát, fehéren és feketén is. Hólapátolás, gyümölcsszedés, vagy valami fixebb állás, ahogy hozza a szerencséd. Kipárnázott hely nem fog mindenhol várni.

2011. aug. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!