Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felétek is ilyenek az öregassz...

Felétek is ilyenek az öregasszonyok vagy csak nálunk?

Figyelt kérdés

Egy kis faluban lakom és ugye az ilyen falusi öreg nénikről általában egy kontyos, mosolygós, konyhában sürgölődő, unokáknak sütögető, kertészkedő, barátságos kis asszonyság ugrik be legtöbbünknek - nyilván nem véletlenül. Nos itt, ahol élek ez finoman szólva sincs így. Az itteni asszonyok szörnyen illetlenek, tapintatlanok és bunkók. Tolakodnak, nyomulnak át a várakozó sorokon az orvosnál, boltban, mindenhol, mintha csak ők léteznének. Elállják az utat, feltartják a dolgukra igyekvőket, hangosan (de tényleg hangosan, hogy a szomszéd községben is hallják!) kárognak, pletykálnak oda nem illő helyeken és helyzetben is pl. templomban, temetéseken (a fiatalabbak, de még a kisgyerekek is síri csendben vannak!) ráadásul olyan MOCSKOS szájuk van, hogy nekem, (25 éves vagyok) sül le a bőr a képemről, ha csak a közelükben kell állnom. Úgy káromkodnak, hogy azt a legbrutálisabb valóságshow-k is megirigyelhetnék! És mindezt, mint mondtam, teli torokból. Amúgy is nekik van a legnagyobb szájuk, ha valami miatt várni kell a postán stb., mintha valami halaszthatatlan dolguk lenne otthon (nyugdíjasként) pedig többségük csak a kocsmába igyekszik (a fél brancs alkoholista, ha még nem említettem volna).


Mondhatnátok, hogy a fiatalság is ilyen, de higyjétek el, meg sem közelítik őket (pedig van itt is jó pár bajkeverő suhanc!)! Arról nem is beszélve, hogy ha már mástól nem is, egy idős embertől azért már elvárható lenne a normális viselkedés, nem?


Szóval Ti is tapasztaljátok ezt? Vagy (remélhetőleg) ez csak lokális jelenség?


2011. nov. 11. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha így van, szomorú - de inkább arra hajlok, hogy lokális jelenség. Lehet, hogy nem szerencsés a lakosság összetétele..nincs közösségi összetartás, kevés az alkalom a derűs együttlétre - így aztán több a megkeseredett, "megvadult" ember. Nem tudom hol lehet az a település: a déli határ mentén tapasztaltam már valami hasonlót.
2011. nov. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Na nyugi itt is ez megy, sot olyan oregasszonyt meg nem is nagyon lattam, akit az elejen irsz.

En is irtam mar ki kerdest errol es meg volt magyarazva, h mert oregek es akkor ezert kell a buszon fellokni a masikat meg meg le is ku.rvaanyazni.

2011. nov. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én egy kertvárosi helyen vagyok, hát finoman szólva itt is hasonló a helyzet. De amikor a buszon vagyok akkor a legrosszabb, mivel autóval nem mindig járok, akkor ugye buszozok, és az egész buszon lehet hallani hogy mit beszélnek, büdösek, ha esznek csámcsognak, meg hangosan telefonálnak, és el állják az utat ha valaki le akar szállni, mindig a fiatalok 15-16 évesek mondják nekik illedelmesen hogy elnézést le szeretnék szállni erre meg úgy elkezdenek ordibálni vele mintha kitört volna a 3. világháború. Amikor én is le akartam szállni akkor is ott ordibált hogy ne tolakodjak meg minden én erre vissza is szóltam neki hogy nyugodjon már le stb... Azóta megyek inkább kocsival mindenhova mert ami erre felé van ki bírhatatlan. Van a szomszédunkban is egy idős bácsi ő hangosan káromkodik legtöbbszőr csak saját magával és persze a TV-je az a oltári nagy LCD TV házimozi erősítővel amit a fia hozott külföldről az még a szomszéd utcáig is el halladtszik. De szerencsére vannak itt rendesek is akik tényleg törődnek mindenkivel udvariasak, és ha valakin látják hogy a boltban sorba álláskor siet akkor tovább engedik. Nem mindegyik persze de vannak ilyenek is. A környékemen ilyen vegyesen vannak.
2011. nov. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Jaajj... Tipikus "mindenki ismer mindenkit" faluban lakom már jó ideje, és igencsak kijutott nekem a >kedves< idős nénikékből. Persze vannak azok, akik tényleg olyan mosolygós, beszélgetős, aranyos nénik, de minden ilyenre jut legalább 3 rosszindulatú, sunyi boszorkány, akik csapatokba verődve pletykálnak, gyilkolnak a tekintetükkel. Ráadásul mániájuk, hogy -mivel a mamámmal kb. mindenki jóban van- elmennek hozzá, és bepanaszolnak, hogy nem köszönök, tiszteletlen vagyok, káromkodok, ledér vagyok; ezekből természetesen semmi sem igaz. Mindig előre köszönök (öhm... pont ezek a banyák nem képesek visszaköszönni), tisztelettel vagyok irántuk, még egy ferde pillantást sem vetek rájuk, pedig megérdemelnék. Hallottam már vissza, hogy láttak részegen fetrengeni, ami már csak azért is nevetséges, mert a) sosem iszok, b) amikor párszor ittam hétvégén, akkor sem a falunkban, hanem a városban, ahol tanulok, és akkor sem részegségig.

Amit meg buszokon képesek leművelni... Én szégyellem magam helyettük.

2011. nov. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Felénk is ilyenek, a káromkodást leszámítva, pedig én nem is falun lakom. Pont múltkor az orvosnál egy csomó öreg néni és bácsi annak ellenére benyomult a rendelőbe, hogy direkt mondta az asszisztens, hogy várjanak kint egy kicsit, és hatezren várakoztak még kint, de nem igazán izgatta őket, bár nem tudom hova sietnek. Meg az tud még felidegesíteni amikor járda közepén megállnak biciklivel, és ott beszélgetnek, csak úgy lehet kikerülni őket ha az ember lemegy az útra, de persze nem veszik észre magukat.
2011. nov. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én pécsi vagyok, a buszon tapasztalom általában, hogy milyen jól neveltek...

Volt eset, hogy fellökött!!!, szó szerint, mert le akart ülni. Megjegyzem, nekem adták át a helyet, mivel olyan rosszul voltam, hogy állni alig bírtam, és még egy hatalmas csomagom is volt. Elestem, és még neki állt feljebb, hogy biztos részeg vagyok, mert nem tudtam egyedül felülni sem.


Volt, aki a buszról lökött le, mert csendesem megjegyeztem, hogy talán nem az ajtóban kellene megállnia, ha nem akar leszállni.


Ahol diákmunkán voltam, üzlet, ott is belém kötöttek rendszeresen, hogy biztos miattam lett átpakolva/minek vagyok itt, ha semmit sem tudok/igyekezzek, mert ő nem ér rá.


Kedvencem az volt, amikor a létra tetején térdeltem, és a legfelső polcra pakoltam, a vénasszony meg elkezdte tépni a köpenyemet, hogy "lekvááááááááááááááááár?" Ezt eljátszotta kb 5ször (direkt nem reagáltam rá, úgy gondoltam talán köszön előbb-utóbb). Aztán közöltem vele, hogy először is jó napot, másodszor ne tépje a köpenyemet, harmadszor a 6-os sorban van. Nem tetszett neki, megkereste a vezetőt. A vezető annyit mondott, hogy először is tanuljon meg köszönni, utána panaszkodjon. :D


Ja azt az általános jelenséget le sem írtam, hogy a buszon ő ingyen utazik, én 7000-ért, de ha leülök, akkor minden vagyok. Amikor gyerekkel utaztam (rokongyerek, nem az enyém), és kenguruval volt előre csatolva rám a pici, akkor is elémfurakodott, hogy márpedig ő le fog ülni.


Amint látod, nem csak nálatok vannak tahók.

2011. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
21%
Még 50 év, és te is pont ilyen leszel. Ez már az írásodból is kiderül. Pont úgy bírálod őket, mint ők téged.
2011. nov. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólónak, nem biztos hogy olyan lesz, ezt még nem tudjuk, viszont a jelenséggel már sokan találkoztunk.

Egy példa a legszebbekből: Kórház sorszámot kell tépni listából, egy idős hölgy mindenkit félrelökve (még akkor érkezett) tolakodott a sor elejére de ugyanakkor egy szintén nem rég várakozó idős nő is ezen fáradozott. Természetesen az érdekeik ütköztek, és ennek súlyos becsületsértésnek tökéletesen helytálló szavakkal adtak hangot és pillanatok alatt már tettlegességhez is folyamodtak. Csaknem száz ember siri csendben és borzalmasan megdöbbenve figyelte, és mai napig csak azt sajnálom, nem vettem elő a telőm e neves és felemelő eseményt megörökíteni, a párom még mai napig felelevenítí számomra a nyugdíjbírkózókat.

Ez csak egy a mindenapi életből nem állítom hogy csak is ők viselkednek igy és azt sem hogy mind ilyen de szép számmal akadnak köztük bizony a közterületeken összeférhetetlen magatartást tanúsítók és arányaiban sajnos ugy tapasztalom erre a korosztályra nagyobb százalékban jellemző.

erről beszéltem már sok emberrel és szintén ezt tapasztalták.

Sok esetben provokatívak, és gyakran azon alapon hogy, mivel ők már időssek ezáltal a kor mentesítí őket bármilyen morális vagy erkölcsi felelősség alól.

Példaként, mikor este jártam haza a melóból azért is engem "anyáztak" mert ugat a kutyájuk, és különben is milyen gazember lehet az aki este megy haza a munkából, meg reggel, meg délután, "mert ezeknek a maiaknak könnyű akkor megy dolgozni amikor akar hogy rohadjon meg!"

Itt több személyt soroltam fel.

2011. nov. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Teljesen ismerős, amit mondasz. Igazából én már nem is azért vagyok felháborodva, hogy reggel ők is pont azzal a tömött busszal akarnak piacra menni, mint a dolgozó meg iskolás ember, hanem, hogy mennyire nem tudják moderálni magukat. Nem tud a tömeg leszállni a buszról, mert nénikének olyan sürgős felszállni. Úgy kellett rászólni, hogy várjon még leszállunk, persze még neki állt feljebb, lökte félre azt,aki épp leszállt, köztük engem is persze.

Arról nem is beszélve (tisztelet a kivételnek), hogy nem tisztálkodnak. Némelyik olyan büdös és persze ez nekem kellemetlen, hogy ott áll a sarkamban, rám lehel, rám keni a koszt, mocskot, de arrébb menni nem tudok :S hiába lett most meg a jogsim (bocsi itt is el kell dicsekednem :)), ha nincs autó, amit vezessek, marad a tömegközlekedés.


A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.

Én is pécsi vagyok :) és csak azt szerettem volna írni, hogy elég szomorú, kisgyerekkel még téged lök félre. Egyszer én is jártam hasonlóan, egy kismamának adtam át a helyem, a gonosz boszorka meg félrelökte és helyet foglalt. Hát volt ám szemmel verés! Azért én úgy gondolom, hogy ez már a felháborító kategória. Mert az igaz, hogy a fiatalok körében is van bunkó-tuskó, de érdekes módon én még olyan tinédzsert, egyetemistát nem láttam, aki ne adta volna át a helyet, ha kismamát, vagy beteg rokkant embert lát. Ugyanez az idősebbekről nem sűrűn mondható el, de lehet, hogy én lakom rossz helyen.

2011. nov. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
71%

Miért lennék 50 év múlva olyan, mint ők? Azért, mert felháborít, hogy fellök, belém köt, bunkózik? Nem fogok szó nélkül elmenni mellette, és nem szoktam senkit sem ok nélkül bírálni.


Pécsinek. Nagy igazságot írsz, némelyik olyan büdös, hogy nem lehet megmaradni mellette. Lököd-tolakszik, hisztizik, hogy "a mai fiatalság".

2011. nov. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!