Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért veszem annyira a lelkemr...

Miért veszem annyira a lelkemre, ha az oldal felhasználói tévesen rossz véleményt alkotnak rólam egyetlen hozzászólásom alapján?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok vele, hogy itt senki nem ismer senkit, minden névtelenül folyik. Sajnos nagyon lekizős vagyok, mindent a szívemre veszek, és már attól elsírom magam ha valaki csak csúnyán néz rám ok nélkül. Gyermekkorom óta soha nem hazudok senkinek (volt egy rossz élményem), így akkor is felvállalom őszintén a véleményem egy témával kapcsolatban,ha esetleg ez negatív lehet egyes emberek szemében. És sokszor meg is történik,hogy egy egy hozzászólás alapján olyan jellemzést kapok vissza saját magamról, hogy egész este nem tudok aludni miatta,hogyan gondolhat rólam valaki ilyesmiket. Miért alakítanak ki az emberek egy teljes képet a másik emberről egyetlen témában alkotott véleménye miatt? És hogyan tudnám ezt figyelmen kívül hagyni? A párom erre mindig azt válaszolja,hogy túlérzékeny vagyok lelkileg és nem kellene ilyen helyzetbe hoznom magam, de bárhol és bármikor kerülhetek ilyen helyzetekbe.
2009. máj. 9. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Túlérzékeny vagy.

Itt aki ír valamit a másikról, azt az adott hozzászólása alapján teszi és persze korántsem lehet azonos az igazi jellemmel. Hülyeség ezt magadra venni, ha meg tényleg álmatlan éjszakákat okoz, akkor inkább ne gyere az oldalra, mert semmi értelme piszlicsáré ügyeken felhúznod magad.

2009. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez benne van a pakliban, ha más a véleményed, mint a többségnek.
2009. máj. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de én is a lelkemre veszem, pedig alapjáraton egyáltalán nem érdekel más emberek rólam alkotott véleménye. Tudom, kinek akarok megfelelni, és neki meg is felelek, a többi meg nem számít. Mégis, nem szeretem, sőt, kifejezetten utálom, ha olyan ember bírál, aki nem ismer!

Úgyhogy meg tudlak érteni. De nem tudom, mi lehetne rá a megoldás... Nem lehet nem foglalkozni vele, én azt tudom jól.

De erősítsen a tudat, hogy akik ismernek, és szeretnek, úgy fogadnak el, ahogy vagy. Ezek az emberek meg 200 válaszod alapján sem fognak megismerni téged.

2009. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ilyen vagyok általában.

Nem tudom mit lehetne tenni, de nem vagy egyedül :)

Egyesek nagyon csúnyán be tudnak szólni ráadásul az a legdühítőbb, amikor tudod, hogy nincs igazuk. Illetve az a helyes amit te leírtál.

Én kipróbáltam már mindent, de eljutottam oda, hogy nem érdekel már nem is reagálok rá semmit, ennyit mondok, hogy "ez mekkora idióta..." és azzal a lendülettel zárom is be az oldalt.

2009. máj. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, az dühítő, ha nincs igazuk és nem lehet meggyőzni őket:/
2009. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy ennyien egyetértetek velem és tudom,hogy nem vagyok egyedül az érzéseimmel :) már ez is nagyon megnyugtató...azt hittem, csak én vagyok ilyen bolond, hogy a lelkemre veszem az igazságtalan beszólásokat...igazából az dühít,hogy nem igazán tudom,hogyan jutnak el egyetlen hozzászólásom után odáig, hogy egy teljes kis személyleírást adjanak a lelkemről,és általában épp az ellenkezőjét állítják annak, aki vagyok :( köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 9. 20:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik a fantáziájuk alapján ítélkeznek.
2009. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!