Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől nonprofit valami? És mi...

Mitől nonprofit valami? És mi számít ma közérdekű munkának?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés már 2hete érlelődik bennem,de úgy voltam vele,hogy nem foglalkoztat tovább.Ma reggel viszont beszéltem egy haverommal,aki hasonló cipőben jár mint én,így újra előkerült ez a téma,ezért megkérdezem.

Két történetről lesz benne szó de hasonló a dolog.


Szabálysértés vétségét követtem el,ezért közmunkát kaptam,tárgyalás nélkül.


A közérdekű munkavégzés helyéül,egy kórház konyháját jelölték ki nekem. és most jön a csavar.A kórházban az étkeztetést nem a kórház végzi,hanem egy alvállalkozó cég.(legyen jóllakatlak Bt)

A kórház minden hónapban kifizet x összeget a cégnek,hogy ebből ők hozzanak össze valamit.

Természetesen jóllakatlak Bt egy fityinget sem nyer az üzleten hiszen ő nonprofit.Nonprofit akkor is mikor megrendelésre szállít házhoz és abból amit a szakácsok a kórház konyháján főznek.


Egye fene,még ezt is elnéztem volna.

Konyhai kisegítőként,nem sok dolgom volt,bár nem értettem,hogy ebben mi a közérdek.A törvény heti minimum 6óra közérdekű munkavégzést ír elő,én bejártam sűrűbben.Aztán a főnöknő szerette volna ha én szállítom ki az ebédre felvett megrendeléseket,mivel van jogsim.

Még erre is igent mondtam,nehogy baj legyen,gondoltam jól elvagyok itt.Aztán a főnöknő azt szerette volna,ha minden nap bejövök dolgozni,hiszen nekik olyan ember kell akire lehet számítani,aki bejön minden nap.Nem értettem,hogy ő mire céloz,hogy gondolhat ilyet,hogy neki olyan ember kell aki minden nap bejön?És akkor miből élek,hogy dolgozok?Mikor nemet mondtam neki erre a kérdésre,megpróbálta alkalmazni az egyetemen órákon tanított pszichikai terrort,a ma az országban a cégeknél oly népszerű,fenyegetésekkel való sakkban tartást.Mely szerint,ha nem megyek be minden nap,rossz jellemzést ír rólam és mehetek a börtönbe.--Egy vasúti tehervagonra fújtam volna rajzot de a felénél megfogtak---


Természetesen nemet mondtam,ezért holnaptól megyek szemetet szedni,saját kérésre.Úgy gondolom ha már közérdekű munkát kaptam,akkor a közérdekért tegyek és ne egy vállalkozás sikereiért.


-Mitől lehet ma nonprofit,egy vállalkozás amely termel profitot?

-Miért vagyok én közérdekű munkás,ha ételt szállítok házhoz bárkinek aki rendel?

-Hogy várhatja el azt,hogy én minden nap bemenjek?

-A kirendelt pártfogóm,hogy veheti tőle vissza az aktámat,olyan indokkal,hogy nem tudok minden nap menni,mikor heti 6óra a kötelezettségem?

-Azzal,hogy én a kifőzlek Bt sikereit segítem elő az ingyenes munkámmal,azáltal más hasonló vállalkozások nem kerülnek hátrányba?

-Ha állandó munkaerőt keres akire lehet számítani,miért nem vesz fel valakit?


Na ez lenne az én történetem.Aztán itt egy ma reggel begyűjtött sztori,amit egyik haverom rakott ki közösségi portálon.A történet kísértetiesen hasonló.


Nála is szintén vétség a dolog(tehát nem bűncselekmény,nem vagyunk bűnözők)pitiáner kis semmiség,de ő is közérdekű munkát kapott.

A pártfogója őt is kirendelte egy helyre.Elmondása szerint a munkája abból állt,hogy felsepert,felmosott egy folyosót,egy öltözőt,és egy nagy parkettás termet.Napi 2-3órában tervezte heti 2-4alkalommal a dolgot.Aztán már azt is kitalálták,hogy a vécét is takarítsa,mossa,fertőtlenítse,szedje ki a szemeteseket.


Ebben a parkettás teremben a hét minden délutánján rendezvények mennek.Napi szinten több,tehát 1óra fitness,utána 1óra zumba,aztán egy óra ilyen tánc.Másnap 1óra olyan tánc,1óra aerobic bla bla bla.

Haverom még akkor sem szólt,amikor a vécében lévő szemetesekből a használt női egészségügyi betéteket szedte ki.

Aztán nála is eljött az az időszak ami nálam és nagyjából ugyanannyi idő után.A főnök őt is behívatta,majd megkérdezte,hogy tudna-e minden nap menni?Mert nekik olyan ember kell akire lehet számítani.Természetesen haverom nemet mondott.Nála is megvolt az egyetemi tananyag a fenyegetéssel sakkban tartás,csak nála finomabban,nem börtönnel,hanem,hogy ez milyen jó hely és a kutyasz.r szedés mennyivel rosszabb.

Haverom inkább kutyagumit szed lapáttal seprűvel,mint a piros betéteket.

Természetesen azt is csak feltételezem,hogy ez egy teljesen közérdekű munka,melyben az oktatók semmi pénzt nem kérnek az óráért és a terem kibérlése is ingyen van.


Továbbá azt is gondolom,hogy ennek a teremnek,öltözőnek.és vécének a tisztán tartása is közérdekű munka,mely a közösség érdekeit szolgálja.


Kérdéseim,itt is megegyeznek a fenti történet utáni kérdésekkel.


2011. nov. 15. 11:52
 1/1 A kérdező kommentje:

Ezt találtam


[link]

2011. nov. 15. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!