Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy az 1920-as...

Hogy lehet, hogy az 1920-as évek Berlinjében már legalább annyira, de még talán jobban is tolerálták a melegeket, mint mostanság?

Figyelt kérdés
A berlini (éjszakai) élet világhírű volt az 1920-as években. És ezt nagyrészt a melegeknek köszönhették, ott már abban az időben teljesen nyíltan ment ez a dolog.
2011. nov. 15. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy hányan és mennyire tolerálták valóban számomra igencsak kétséges. 15 évvel később már üldözték őket ugyanazok az emberek, akik közül azért nem mindenki félelemből tette ezt.
2011. nov. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pár napja tanultam töriből: Hitler üldözte a homoszexuálisokat is többek között, csak első sorban nem ezt hangsúlyozzuk, mert a zsidó kérdés sokkal jobban elhatalmasodott, és ugyebár Hitler 1933-ban lett kancellár. Egyébként, nem tudom, honnan veszed, hogy ilyen volt ott az éjszaki élet. Megkérdezhetem, honnan tudod? De az nem jelenti, hogy az emberek örültek is neki.
2011. dec. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!