Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hallottam, hogy régi házaknál...

Hallottam, hogy régi házaknál a parketta alatti salak sugározhat. Mikor épült házaknál fordulhat ez elő? A miénk az 1920-1930-as években épült.

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a tiéteknél is előfordulhat. De elég kicsi az esélye. Ha nagyon tartasz tőle, akkor mérd meg, 10-20 ezerért már az egész házat mindenféle sugárzásra felmérik. Ha kimondottan radioaktív sugárzástól tartasz, akkor vegyél vagy kölcsönözz egy Geiger-Müller számlálót, az 10 ezerből megvan.
2011. szept. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogy parketta alá teszik, arról még nem hallottam. Padlást szoktak vele szigetelni, a födémre terítették szét.

Én vegyész vagyok, jártam sugárvédelmi képzésre is, ott is szóba került ez.

Azt nem tudom, meddig alklmazták a salakot szigetelésre, de ha nem tévedek az 50-es, 60-as évekig biztosan.

2011. szept. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi jut eszembe róla, hogy a salakból származó sugárzás hosszú távon, évtizedek alatt leggyakrabban agyrákot szokott okozni.
2011. szept. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Radioaktív sugárzást mérhetünk a két világháború között épült épületekben is, ahol a padló vagy parkett alatt feltöltésként salakot használtak. Az égés során az elégett anyag térfogata csökken, de a benne lévő radon nem ég el, a térfogat csökkenésével a radontartalom a salakban besűrűsödik, és több helyen az engedélyezett egészségügyi szint határát meghaladja. Azokon a helyeken, ahol a padlót felszedik, a salakot eltávolítják, a parkett alá betonaljzatot készítenek, a sugárzás megszűnik. A két háború között épült lakások körülbelül 1%-a ilyen sugárfertőzött."

[link]

De ha beírod a keresődbe, hogy "salak sugárzása", kidob egy csomó találatot (ez volt az első találat)

2011. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Üdvözöllek Csernobilban!
2011. okt. 14. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Eltekintve attól, hogy a sugárzás nem fertőző, nem is olyan rossz leírás.
2013. febr. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!