Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Téged valóban érdekel mikor...

Téged valóban érdekel mikor megkérdezed egy ismerőstől "hogy vagy"?

Figyelt kérdés

"Hogy vagy?"

"Mi volt ma a suliban/melóban?"

És hasonló kérdések. Olyan sokszor megkérdezik tőlem ezeket, de vajon tényleg érdekli az embereket? Én sose kérdezem senkitől, vissza sem kérdezek soha. Engem nem érdekel mi van másokkal. Én ezt bevallom, nem is játszom el mintha érdekelne. De őket tényleg érdekli? Nehéz ezt elhinni.

Téged érdekel hogy mi történt ma mondjuk a szüleiddel, tesóddal, haveroddal, munkatársaddal, stb?


2011. nov. 24. 15:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig csak azt kérdezem meg, ami valóban érdekel. Így nem ritka, hogy ha találkozom valakivel, akkor ő kérdezget tőlem mindenfélét én viszont nem kérdezek vissza, mert nem különösebben érdekel.
2011. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanolyan fogyatékosság, mint akinek nincs lába. Érzelmi fogyatékosság. Idegenek esetében valóban lehet felszínes is a kérdés, de az, hogy a családtagjaim, szeretteim hogy vannak, teljesen természetes, hogy érdekel.
2011. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Engem érdekel, ha megkérdezem, nem vagyok olyan bunkó, mint egyesek.
2011. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak attól kérdezem, akinél kíváncsi is vagyok a válaszra.
2011. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Amikor én megkérdezem, hogy "hogy vagy", akkor valójában alig várom, hogy visszakérdezzen, és végre jól kipanaszkodjam magam. :P

Magyar mentalitás.


27/N

2011. nov. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem érdekel. Ne haragudj, de nem lehet valami nagy EQ-d, ha így gondolkozol. Minden nap felhívom anyut és megkérdezem, hogy vannak, azért mert érdekel. Minden nap megkérdezem a páromtól, hogy mi volt a melóban, mert érdekel. A gyerekemtől is meg fogom kérdezni, hogy mi volt a suliban.

Mondjuk azt én sem szeretem, mikor visznylag idegenek elkezdenek midnenfélét kérdezgetni az életemről( pl új kollegák, olyasmiket, hogy a férjem hol dolgozik meg ilyenek)

2011. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha beszélgetek valakivel és ő érdeklődik, akkor ezt viszonozni szoktam akkor is, ha adott esetben nem érdekel a válasz. Ilyenkor nem lesz*rom őt, csak mondjuk olyan állapotban vagyok, amikor nehezen tudok a másikra ráhangolódni, de ha egyébként jóban vagyunk, akkor nem fogom azzal megbántani, hogy nem törődöm vele, mert éppen rossz hetem van.


A családom felé mindig őszinte.

2011. nov. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%
Engem sem érdekel (családom se, mások se), de valamivel fent kell tartani a beszélgetést. Régen én sem kérdezgettem soha semmit (ahogy te is írtad, mert nem érdekel), de nem is úgy voltam ismert mint valaki aki rengeteget beszélget másokkal. Mostanra már megtanultam azért, mik azok a dolgok amikről el lehet beszélgetni a másikkal, órákon keresztül is akár. De attól még nem érdekel. 20n
2011. nov. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akiket érdekel a dolog vannak akiket nem annyira...te ne kérdezd meg ha nem akarod..de ha már megkérdezték tőled vigyorogj és örülj neki ..megeshet hogy majd egy szép napon alig várod hogy megkérdezze valaki és hogy te megkérdezd ő :)
2011. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

Nem érdekel. Így meg se kérdezem. Ha akarja, mondja.

Nálam a szabvány, "beszélgetésindító" kérdés a "mi újság?".

Na, nem mindenkinél, mert arra se vagyok kíváncsi, hogy 10 percbe sűrítve elmondja az életét és bajait.

2011. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!