Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Normális-e, hogy egy 23 éves,...

Gatsby kérdése:

Normális-e, hogy egy 23 éves, érettségizett, grafikus okj-s vizsgával rendelkező lány nem tudja, hogy hány fokon fagy ill. forr a víz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 22:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%
Alapból nem.De lehet,hogy közben(pl.agyi defektus miatt) szellemi fogyatékos lett,mondjuk azután,hogy elcsapta egy autó,ráesett egy cementeszsák x méter magasról,stb.
2011. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ja és mindez azután történt,hogy leérettségizett.Így elképzelhető.Előző voltam.
2011. nov. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a normális, nem te döntöd el. Az életben biztos nem attól fogja megállni a helyét hogy ezt tudja. Az ő dolga. Lehet megadni alapvető dolgokat a műveltségre de kőbe van az vésve?
2011. nov. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
44%

Alapjába véve az a baj, hogy a kérdés a maga természete miatt megválaszolhatatlan... Ugyanis jelen korunk a normalitás fogalmának olyan tág határt szabott hogy az már önmagával is ellentétben áll. ìgy társdalmi alapon lehetetlen válaszolni mert a kérdésnek nincs értelme.

Csupán egyéni válasz adható ami viszont relatív és szubjektív.

Tehát neked nem normális, én sem találom normálisnak, de a szóban forgó lánynak normálisnak volt. Ennyi...

2011. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
És te tudod II.Béla uralkodási idejét?
2011. nov. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Mivel az életben való boldogulás szempontjából hótlényegtelen, igen, normális. Én sem tudom. De rossz nekem. Szerencsére a mikró, a sütő, a fagyasztó és a víz maga is tudja helyettem. 20n
2011. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
LOL! Még jó, hogy nem normális! Kedves utolsó, téged sem az eszedért szeretnek...
2011. nov. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom II. Béla uralkodási idejét, de jóval kevesebbet találkozom velem a életem során, mint a vízzel! :)


Az életben való boldogulás kapcsán csak annyit írnék, hogy a kérdés akkor merült fel, amikor arról beszéltünk, hogy tegnap éjszakára kint hagyjunk-e egy flakon üdítőt a kocsiban - vajon meg fog-e fagyni. Mint kiderült, kb. -5 C°-ra tippeli a víz fagyáspontját, tehát szerinte nyugodtan kint hagyhatjuk, olyan hideg úgy sem lesz. És ha már a konkrétumoknál tartunk a +50 C°-ot is nagyon kevésnek találom a víz forrásához.


Valóban nem egy világvége, és lehet, hogy tényleg egy generációs problémával állunk szemben, de akkor jogosnak érzem, ha "idősebb", 30 éves fejem megdöbbenéssel tölti el, hogy manapság már ilyen számomra és korosztályom számára alapvető tények is lényegtelenné váltak. :(

2011. nov. 28. 08:12
 9/15 anonim válasza:
Ha nincs rá szüksége,nem kell... De tanult kémiát?Mert ez ott elég alap,ez az első év,hogy kémiát tanulunk,és mégis tudom... Mert ha még az lenne a kérdés,hogy mi az alumínium vagy a higany forráspontja!;D
2011. nov. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ehhez még kémia sem kell. Számomra normális dolog volt, hogy általános iskolába már úgy mentem (ahogy kb mindenki), hogy ilyen alap dolgokkal tisztában voltam.

A hónapok nevét minek megtanulni? Hiszen a fizetés jön anélkül is. Ha fázik, felöltözik. Teljesen fölösleges, ha nem vág a szakmájába.

Vagy minek kell tudni mondjuk összeadni? A számológép tudja azt magától. Minek tudni bekötni a cipőt? A papucs sokkal wgyszerűbb. Ennyi erővel mindenki lehetne primitív állat, aki csak egyféle dologhoz ért. De akkor nem lenne sokkal különb a fejlettebb állatoknál.

2011. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!