Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik skandináv ország a...

Melyik skandináv ország a legelfogadóbb az LMBT emberek számára? Finnország, Svédország vagy Norvégia?

Figyelt kérdés
LMBT=leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű. Bocs homofóbok, hogy megint előjött a téma, de ha nem lennétek homofóbok, akkor ilyen kérdést sem kellene feltennie senkinek.

2011. dec. 1. 21:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

miért nem kérdezed meg pinkvanillán? :)


néhány adat.


házasság intézménye: Izland, Norvégia, Svédország (közülük elsőként Norvégia vezette be, 2009-ben)

bejegyzett élettársi kapcsolat intézménye: Dánia, Finnország

angol Wikipedia-cikkeket érdemes nézegetni, itt pl. találsz egy táblázatot, X-ekkel és pipákkal, hol mi van.

[link]

2011. dec. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jó de ez alapján Magyarország is egy viszonylag elfogadó helynek számítana, mert ugye most már itt is működik a regisztrált élettársi kapcsolat. Az emberek hozzáállására vagyok kíváncsi, és lehetőleg olyan írjon, aki járt már ott "fönt" északon, és ezért saját tapasztalatból ír.
2011. dec. 1. 23:55
 3/21 anonim ***** válasza:

Azért ajánlottam a táblázatot, mert pl. abban az is benne van, hogy homoszexuális adhat-e vért vagy mikor lépett életbe egy törvény, szabályzás stb. És az évszám vagy itt-ott egy kiegészítő adag elég sokat módosít még egy kialakult képen. (Tehát pl. igen, Magyarországon van BÉK, azonban 2012-től az Alkotmány szerint házasság nem lehetséges, eleve esély sincs rá. Máshol meg kvázi ugyanúgy vannak, mint mi, de ilyen kötözködés nincs.)

Na de remélem, azért ide is kapsz válaszokat. Csak egy spéci LMBTQI fórum szerintem koncentráltabban tartalmazza azokat, akiktől kérdeznél. :)

Segítenék személyes tapasztalattal, de sajnos se itt, se ott nem jártam még. :(

2011. dec. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Bakker én komolyan nem hittem, hogy használják ezt a kifejezést (kb. 2 hete akadtunk bele svédórán...)


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, a svédek elég elfogadóak, de a többiekről gőzöm nincs. Szerintem a legtöbb északi országban úgy gondolják az emberek, hogy nem tartozik ez rájuk.

2011. dec. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Melyik kifejezést? Az LMBT-t? Na az biztató, ha pont Svédórán került szóba.
2011. dec. 2. 19:18
 6/21 anonim ***** válasza:
Tenyleg ugy gondoljak sokan,hogy nem tartozik rajuk. De a finnek utaljak a melegeket. Azon is latszik,hogy az egyik politikus,azt hiszem zold,na o palyazik a miniszterelnoki szekre, de a finn nep elsosorban azt kifogasolja,hogy meleg,es mekkora szegyen lenne...Sot ma van Finnorszag szulinapja,es nem akarjak,hogy a meleg politikus a szokasos eves balon a parjat vigyel el,es ott tancikaljon vele,hisz minden finn csalad(gyerekek is),ezt nezik. Finnorszagban elek,es egyebkent a svedeket is sokszor melegnek hivjak,mert szerintuk tul liberalisok. De egyebkent most Svedorszagban is elegge szervezkedni kezdtek a "feherek",magukat igy hivjak,az igaz svedek,akik szinten utaljak a melegeket.
2011. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Hát ez remek. És Norvégiával mi a helyzet?
2011. dec. 6. 20:01
 8/21 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanaz. Elozo voltam.
2011. dec. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
7%

Nem vagyok homofób, bár viszataszitónak tartom a dolok fizikai részét, de ez nem befolyásol a véleményemben.

A "melegkérdés" pontosan olyan gerjesztett probléma a világban, mint a "cigánykérdés" magyarországon.

Régen is voltak, senkit nem zavartak, öket se zavarta senki. Volt pár szélsöséges, aki utálta, belekötött a melegekbe, meg vot pár ember, aki kedvelte a másságukat, a tömeget meg nem érdekelte a dolog , hallgatólagosan szemet hunytak, és nem alkottak véleményt.

Kihoztátok a közvélemény elé, harcoltok a jogaitokért, amik nem mondom , hogy nincsenek, de itt az eredmény:

A tömeg véleményt alkotott, és nem pozitivat.... Pedig a skandinávok valóban toleráns népek.

2011. dec. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Régen is voltak, senkit nem zavartak, őket se zavarta senki." Régen én is ezt hittem. De egy meleg ismerősöm világosított fel, hogy azért ez nem így volt, mert akikről megtudták azokat csúnyán kiközösítették, a sötét középkorban meg eretnekeknek számítottak meg is ölték, sőt Magyarországon is börtön járt érte még pár évtizede, márpedig én mindig azt szoktam mondani, és remélem ezzel te is egyetértesz, hogy csak azt lehet eltitkolni, hogy mi történik, de azt, hogy kivel azt nem lehet, mert te sem tudod eltitkolni, hogy ki a feleséged, vagy férjed, ha egyszer együtt laktok, együtt éltek, de még ha csak jártok együtt ide-oda akkor sem, csak azt, hogy mit csináltok otthon. Azt el lehet, de hogy kivel azt nem. Ja meg az sem elhanyagolható szempont, hogyha nagyon titkolni kell, akkor egymást sem tudjuk megtalálni, mert 100%-ra mi sem tudjuk megállapítani egymásról.

A cigányoknak meg hagyni kellett volna, hogy szabadon vándoroljanak, és élhessék az ősi életformájukat (drótos tót, teknővájó, kocsis, stb...) és nem rájuk erőltetni a letelepedést, meg hogy változzanak meg.

2011. dec. 7. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!