Kezdőoldal » Utazás » Európa » Finnorszag? Norvegia? Svedorsz...

Finnorszag? Norvegia? Svedorszag? Munkavallalasi celbol. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
a jelenlegi valsagban erdekelne hogy milyen lehetosegek vannak most es hogy allnak a magyarokhoz a skandinav orszagokban. koszonom!
2011. okt. 9. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindháromban a nyelvnélkül semmi esélyed. Még a sírásónál is nyelvtudást kérnek. (kivétel a programozó és a tervezőmérnök)
2011. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Én Finnországban élek, a férjem finn. Tényleg nincs esélyed finn nélkül, de sok helyen Finnországban a svédet is kérek, még az egyetemeken is kötelező, mivel az a második hivatalos nyelv, a kisebbség svéd. Szóval én inkább azt tanácsolom,hogy ide svéd és finn tudással gyere,és egy erős angol felsőfokkal, hisz az is követelmény, még a pénztáros néni is beszél angolul. Amúgy azt vettem észre, hogy itt nem szeretik a betelepülőket, Svédországban már inkább, de mivel ott meg annyian lettek, arabok,cigányok-többen,mint az usaban ez nagy szó- hogy kezdenek mozgalmak megjelenni. Múltkor egy magyar ismerősöm csak azért megverték a buszmegállóban, mert nem szőke,és nem kék szemű. Szóval nekik meg már tele van a hócipőjük. Norvégiában szintén nem igazán csípik a nem norvégokat hosszútávon. 10éve itt élek, úgyhogy tudom mit beszélek.
2011. okt. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
en kek szemu vagyok,es nem cigany,de elvetted a kedvem koszonom az infot!!!
2011. okt. 10. 20:01
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Masreszrol nezve viszont termeszetes hiszen hol szeretik a betelepulo kulfoldieket? Igazabol semmivel sem tobb az eselye , hogy itt megtamadnak mint magyarorszagon , sot kisebb is joval. En peldaul Finnorszagban elek nekem a baratnom finn szoval igy termeszetesen konyebb , finn barataim szama is eleg nepes. Tehat nem mindegy , hogy milyen munkat szeretnel vallalni , azert egy takaritoi allashoz nem szukseges finn nyelv. En takaritokent dolgozok , vannak olyan kulfoldi munkatarsaim akik nemhogy finnul meg angolul is alig tudnak... Szoval csak kitartas es sok sikert! ( Elnezest az ekezetmentes szovegert )
2011. okt. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget,meg gondolkozom,van meg 4 honapom addig kapom az olasz munkanelkulit.
2011. okt. 12. 13:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Finnország vagy svéd.
2012. febr. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Jannuss válasza:
13%
Öcsém! emberek országról órszágra járnak és felveszik mindenhol a munkanélküli segélyt? Undorító vagy barátom,. az ilyen emberre nincs szüksége a földnek.
2013. ápr. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dolgozni is kell ám ahhoz, hogy felvehesd a munkanélküli segélyt barátocskám.
2013. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!