Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minden barátnőm szép lassan...

Minden barátnőm szép lassan lekopik rólam, már senki nincs, akit érdekelne igazából, mi van velem. Tényleg nem léteznek igazi, hosszú barátságok, vagy csak nekem nem jön össze?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, 2 gyermekem van, sok barátom volt, de nem úgy élnek, mint én, ők pörögnek, buliznak, dolgoznak, tanulnak (én is dolgozom és tanulok, csak itthonról...) és nem érdekli őket, mi van velem. Néhanapján eljönnek hozzám, azt is én kezdeményezem, ugyanúgy lehet velem bármiről beszélgetni, nem csak a családom körül forgok, én is ugyanolyan pörgős, dumagép, vidám csaj maradtam, mint voltam, mégse vonzom őket. Mindig figyelek rájuk, érdekel mi történik velük, mert szeretem őket, és nagyon fáj, hogy semmi kapcsolatom nincs már velük. Nem egy baráti kör ez, vannak akik ismerik egymást, de én mindenkit máshonnan ismerek. Régi barátságok, és újabb is van köztük, (lgrégebbi 12, legújabb 4 éves). Nem tudom, miért van ez, jó ember vagyok...és nem erőltetem rájuk magam. Igaz hogy én szoktam meghívni őket, de nem zaklatok senkit :)


A másik: 2 gyerek után is elég jól nézek ki, az alakom nemhogy visszanyertem, de jobb is lett szerintem, mint volt, szépnek érzem magam és a családomat is. Mégsem kapok ilyen irányú dicséretet, fél szót sem, pedig látványos a dolog, és nagyon jólesne, ha észrevennék, elismernék.


Van még valaki hasonló cipőben?


2011. dec. 2. 16:50
1 2
 1/18 Syahon válasza:
96%

A 25 év körüli szinglinek nincs szüksége a te családi idilledre. Csak az látják, amire nem vágynak még. Vagy már vágynak, de nincs kivel. Az irigység emberi hiba.


Keress magadnak családos barátokat.. játszótéren, oviban, akárhol. Őket fogja érdekeli mi van veled és észre fogja venni, hogy lefogytál. Van más 25 éves is, 2 gyerekkel. Neki ugyanez a baja, hidd el.


És te se irigyeld a szinglik, gyerekmentes, házasságmentes 25 évesek világát. Az már nem tiéd. Fogadd el és élvezd a sajátodat. Egyszerűbb így :)

2011. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen más az életformátok, már más dolgok fontosan nektek. Nekik még nincs családjuk, a Te gondjaid már mások mint az övék.

ez nem azt jelenti, hogy nem lehet meghallgatni a másikat, de nyilván nem tudják átérezni a Te életedet. Te az övéket igen, mert részed volt abba is, de nekik idegen az ahogy Te élsz.


Én is fiatalon szültem, épp így jártam ahogy Te.

Ha visszagondolsz, hogy mikor is kezdődött az egész, szerintem egyet fogsz érteni velem.

Eleinte, amikor megszületett az elsőd, még hívtak, kerestek. Az elején nem értél rá, mindig volt teendő a pici körül. Ha elhívtak valahova nem tudtál elmenni. Ez teljesen normális, viszont ők folyamatos elutasítást kaptak.


Sajnos ahogy én látom, ezek a baráti kapcsolatok nem igen rendeződnek, hiszen amire akkorák lesznek a picik, hogy Te már szabadon mozogsz újra, nekik lesznek babáik, és ők nem fognak tudni menni sehova.


Szerintem az új, veled azonos élethelyzetben lévő anyukákkal próbálj meg barátkozni.

2011. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
94%
a barátnőkkel én is így vagyok.én is 25 éves vagyok, előtte volt pár tényleg nagyon jó barátnőm, akikkel jóban rosszban együtt voltunk,és ők is felszívódtak...ez sztem a mi generációnk átka, mindenki fut a pénz meg az élvezetek után,éli a kis életét, a kapcsolataink meg felszínesek.én legalábbis nagyot csalódtam az úgynevezett barátokban
2011. dec. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem irigyek a barátnők, csak rohadtul nem érdekli őket az a világ amiben te mozogsz. És gondolom téged sem annyira amiben ők. Más az életvitel. Szerintem az lesz tartós barátság, ahol azonos közegben mozognak az emberek végig. Persze biztos van kivétel, de nem ez a jellemző.
2011. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

24 éves vagyok pici babával, a barátnőim nem távolodtak el


telefonon folyamatosan kapcsolatba vagyunk, ha valami buli van persze valaki házában akkor a párommal elmegyünk igaz csak 1-2 órára


havi 1szer 2szer találkozunk, dumálunk, vásárolgatunk


azért mert van egy gyerekem még barátaim is vannak és nem hanyagolom el őket így ők is folyamatosan érdeklődnek felőlem és látogatnak

2011. dec. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

te jó ég...annyira igazakat és szomorúakat írtok :(

az a típus vagyok, aki nagyon meg szeretne felelni a környezetének, de elsősorban önmagának, eddig voltam ez a vidám lány, aki mindenkit szeret, könnyen szerez ismerősöket, ha nem is barátokat, de olyanokat, akikkel lehet beszélgetni. És most nem tudom magam ebben hova tenni, magamat okolom érte. Pedig olyan csodák történnek velem mint anyával, hihetetlen, hogy nem érdekel senkit...

igen, én beleérzek az ő problémájukba, és az se érdekelne, ha csak róluk lenne szó, csak lássam már őket! Ragaszkodom hozzájuk, és sajnos, újak meg nincsenek...nem tudok játszótéren barátkozni, mindenki bizalmatlan, felszínes, csak könnyed és semmitmondó témák jönnek fel ha épp egy ismerős (vagy inkább már máskor is látott) anyukával beszélgetek. Értem én, hogy senki nem akarja kiadni magát, de így ezekből a kapcsolatokból nem lesz barátság. Oviba sajnos nem kerültünk be a nagyobbik srácommal, a kicsi meg még nagyon kicsi a bölcsihez is. Nincs hol barátkozni. Meg hát, én a régieket szeretném, mert őket ismerem, ők ismernek. Egyszerűen már nincs olyan ember az életemben, akinek én lennék a legjobb barátnője...

2011. dec. 2. 17:11
 7/18 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nem értettél meg. Én közeledem feléjük, folyamatosan érdeklődök, ha tudunk megyünk hozzájuk, sokszor hívom őket, rajtam nem múlik! Ez esik rosszul, hogy beskatulyázol még te is totál ismeretlenül, hogy mergyerekvan...
2011. dec. 2. 17:13
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
akkor pedig nem kíváncsiak rád ezt el kell fogadni
2011. dec. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
engem egyébként érdekel minden, én sem szűntem meg nőnek, fiatalnak, humorosnak lenni ettől...voltam egyetemista, szeretem az sztorikat erről, vagy munkahelyről, nagyon is érdekel, de akár a koncertekről szóló élménybeszámolók...nem élek másik bolygón, csupán felelősséggel tartozok 2 kicsiért a párommal együtt. De ugyanaz vagyok...
2011. dec. 2. 17:18
 10/18 A kérdező kommentje:
Tehát akkor én vagyok ennyire unalmas és nihil személyiség, akire senki nem kíváncsi?
2011. dec. 2. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!