Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Néztétek tegnap este a Naplót?...

Néztétek tegnap este a Naplót? Láttátok benne azt a sok gyerekes családot, akik a karácsonyi spórolási technikájukról beszéltek?

Figyelt kérdés

Konkrétan, hogy nem úgy vesznek ajándékot, hogy egyenértékű legyen, hanem hogy kinek mire van szüksége. Ergo, ha a legkisebbnek nincs szüksége semmire akkor mondjuk kap egy tábla csokit, de ha a legnagyobb egyetemre megy és laptop kell neki akkor azt kap?

Aztán közlik, hogy ők egész évben spórolnak a karácsonyra. Következő képkockákban pedig egy turkálóban vásárolnak a nem éppen kicsi gyerekeknek ruhákat. Na most nem igazán tudom leírni, hogy ez nekem miért nem tetszett, de valahol nekem nagyon álszentnek tűnt a dolog. Ha tényleg egész évben spóroltak és mondjuk havonta csak egy ezrest tettek félre akkor már kijön egy olyan összeg, hogy ne turiba kelljen a gyerekeknek vásárolni. Az már persze más kérdés, hogy a gyerekek még csak vissza sem tudják cserélni a ruhákat, ha esetleg nem jó, vagy nem tetszik, mivel turiból van...


2011. dec. 5. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

A turival nincs semmi gond. Sokszor különb holmikat lehet ott kapni,mint a márkás üzletekben. Sőt,még márkás holmikat is.

De ha havonta egy ezrest tettek volna félre,akkor 12.000.- Ft-ból alig tudtak volna venni valamit.

2011. dec. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem láttam, de elég fura ez a "nincs szüksége semmire" dolog. Ha turiból szerzik a ruhát, akkor csak van szükség, pl. ruhákra. Egy laptop árából (ha új) az egész család felöltözhetne.

De mondom, nem láttam a műsort.

2011. dec. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Egy pár jó meleg csizma már több is, mint 12 ezer forint. És akkor ez még csak egy személy.Az egyetemre menés meg nem valószínű, hiszen az sincs ingyen, és nem fogják bírni, ha több gyerek is tanulni akar.
2011. dec. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Ahol van vagy öt gyerek, ott nem az a legnagyobb gond, hogy turkálóból vesznek ruhát. Ez csak neked gond, akinek olyan szinten nincsenek problémái az életben, hogy presztizskérdést csinálsz az öltözködésből.
2011. dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát kedves utolsó ezt éppen rosszul látod. Nem egy ruhám van turiból, mert tisztában vagyok vele, hogy teljesen ép és jó cuccokat lehet ott kapni.

Másrészt szerintem félreértettél. Nem az a gond, hogy turiban vásárolnak, hát tegyék kinek árt az, hanem a gondolkodásmód. Persze az ő dolguk ezt is megértem, de akkor nem kéne riportmagazinokban mutogatni magukat. Tehát nekem ez a mindenképpen a legolcsóbbat típusú gondolkodás sohasem jött be. Én pl karácsonykor soha nem kértem semmit, mindig csak annyi volt a kérésem, hogy legyen fa, amit feldíszíthetek, mert nekem az a fontos. Nekem az nem ajándék, ha valaki vesz néhány ruhát, ami nem mellesleg nem is tetszik, de még csak nem is tudom visszaváltani, mert a turiba nem lehet ugyebár. Nem kell venni ajándékot, mert nekem nem arról szól a karácsony. Csak számomra illúzió romboló az a hozzáállás, amit ez a család csinált. Valahol azt éreztem, hogy úgy álltak a dologhoz, mintha muszáj lenne valamit venni. És ez az a hozzáállás, amit nagyon nem csípek. Az ember szeretetből adjon valami kis apróságot, de ne azért, mert muszáj valamit venni plusz akkor már két legyet egy csapásra, kap ruhát ,ezzel is kevesebb gond.

2011. dec. 5. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!