Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zawar ha vki w-vel,...

Miért zawar ha vki w-vel, x-szel ir?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
m3rt idétl3n. :D
2011. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Csawak mewert kissé idegesítőxxxxxxx. Rádadásul értelme sincs. Igénytelen dolog az anyanyelvünket hibásan megtanulni.
2011. dec. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

De van értelme, mert ha valaki nem qwertyn ír, hanem hagyományos telón akk sokkal egyszerűbb és gyorsabb. Pl. az "sz" betühöz 8- szor kell megnyomni a gombokat, az "x"-hez csak kérszer, a "v"-nél 4-szer kell lenyomni, mig a "w"-hez csak egyszer, stb.

Sztem ez nem helyesirási hiba, hanem egyszerűsítés, és sokkal zavaróbb ha vki pl ekezetek nelkul ir, v ha "hejtelenül".

2011. dec. 7. 13:00
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Az ékezetek nélküli írás néha kényszer, pl. az én telefonomon sincs magyar ékezetes betűkészlet.


A w és x használata viszont teljesen hibás, megjegyzem általában az ilyen emberek helyesírása egyéb tekintetben is kifogásolható. És igen, tessék rászánni azt az iszonyatos időt, hogy lenyomod 8-szor a billentyűt. Semmiről nem fogsz lekésni abban a 10 másodpercben.


Különösen azért zavaró, mert nagyon rontja az olvashatóságot. Mivel az olvasni tudó emberek nem betűzik a szavakat, hanem ránéznek, és a benne található betűkből, valamint az első-utolsó betűkből "találják ki" mi a szó. Na most ennek teljesen lőttek, ha w meg x van benne, mert pl. az agyam "szoftvere" nem ismeri fel.

2011. dec. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Az sz betű egyébként már hangzás alapján sem helyettesíthető x-szel, hiszen Xavért sem Szavérnek ejtjük. Másik betű.
2011. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Lehet nem kéne öngólt rúgni az anyanyelvünknek, én így látom.
2011. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon-nagyon kérem, aki lepontozott, írja már meg névtelenül, hogy miért, mi baja volt a válaszommal, amit arra a kérdésre adtam, hogy "Miért zawar ha vki w-vel, x-szel ir?" és szerintem teljesen korrekt kifejtése volt annak, hogy "miért zawar ha vki w-vel, x-szel ir"?


Előre is nagyon szépen köszönöm!

2011. dec. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Mert ha meglátok egy ilyet, akkor rögtön IQ 70 alá sorolom be az illetőt.
2011. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én már nem írok így, mert van másik telom, de a régivel egyszerübb volt, és most sem akad meg a szemem egy w-n, lehet erösebb a " szoftverem"...

Ja, és a helyesírásommal sem volt gond soha.

2011. dec. 7. 13:32
 10/17 anonim ***** válasza:
84%
Azért ebben nem lennék ilyen biztos a helyedben. (Mármint abban, hogy a helyesírásod tökéletes.)
2011. dec. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!