Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért zawar ha vki w-vel,...

Miért zawar ha vki w-vel, x-szel ir?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 12:25
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Pedig én biztos vagyok benne :p

Mind1, megértem, h van akit ez zavar, igazából azt nem értem, h sokszor vki alapvetö szavakat nem tud helyesen leirni (pl.: mejik, abol, nagyob, sokal, it, inen, stb.) és ez senkit nem zavar, de ha vki azt irja, h "wolt" , akk rögtön huszan leugatják.

2011. dec. 7. 13:57
 12/17 anonim ***** válasza:
90%
alapvetö, leirni, huszan, akk.... sorolhatnám, de nem tartozik a kérdéshez.
2011. dec. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Az akk az az akkor rövidítése, tudtommal a rövidítés nem számít helyesírási hibának a magyar nyelvben.

Am meg tényleg nem tartozik a kérdéshez.

2011. dec. 7. 14:05
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Rövidítések után pontot teszünk, de gyakorlatilag egyébként sem volt olyan mondatod, amit sikerült volna elejétől-végig helyesen írni.


Mindegy... csak ez pont olyan igénytelenség, mint a w, x, és különösen vicces, hogy te magad szólod le azokat, akik hibásan írnak.

2011. dec. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Igen, leszólom azokat akik nem tudnak különbséget tenni egy "j" és egy "ly" között, mert az sokkal nagyobb hiba, mint egy ékezet. Ezt ált. isk. 2. osztályában tanítják, mint ahogy azt is, hogy a mondatot illik nagybetűvel kezdeni, vagy akkor nem kell pontot tenni a végére. ( lsd.: 13:58)
2011. dec. 7. 14:18
 16/17 anonim ***** válasza:

Mert zavaró. Pont. Bántja a szemet. Miért zavar az valakit, ha megerőszakolják? Mert a nyelvet is csak megerőszakolod az ilyen írással kb. :D

Nem nevezhető nyelvújításnak, mert ez már-már primitív szint, az pedig nem fejlődés a szememben. Ha meg olyan büszke vagy arra, hogy helyesem tudsz írni, akkor talán érthetnéd a dolgot. A tudást alkalmazni is kell, aki nem tudja és nem teszi, az meg hülye, nem az jön le, hogy meglenne a tudás.

2011. dec. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
mert hülyén néz ki
2011. dec. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!