Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire lenne könnyű vagy...

Mennyire lenne könnyű vagy nehéz megszokni kínában élni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 7. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
A kínainak könnyű, neked nehéz.
2011. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Nehéz lenne. Nagyon más kultúra, ráadásul mindig ordítani fog rólad, hogy bevándorló vagy.
2011. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
A kínai kultúra , élet , munkamorál nagyon más , nagyon nehéz lenne megszokni ott.
2011. dec. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor csak mint turista jó.
2011. dec. 7. 22:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha "idegen kultúrába" költözöl, akkor ha igyekszel alkalmazkodni (tehát nem akarsz állandóan kilógni a sorból, nincsenek "okos fehér európai vagyok, hülyegyerekek" típusú felsőbbrendűségi allűrjeid stb.), akkor kb. fél-egy év múlva fennáll a veszélye annak, hogy nem jössz ki többet onnan. Az ember egyszerűen ott ragad. Ez nem azért van, mert jobb ott élni, vagy rosszabb, hanem egyszerűen átáll az ember agya és kész. Mindent meg lehet szokni, és aztán már visszaváltani lesz olyan nehéz, mint az előző váltás.
2011. dec. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is így gondoltam ezt először, hogy meglehet szokni.
2011. dec. 9. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
Olvass el néhány könyvet olyanoktól, akik évekig éltek ott. Nem lehet megszokni, én azt szűrtem le. A kulturális forradalom olyan szinten hat a mai napig a gondolkodásukban, hogy hihetetlen. Ajánlom pl. Peter Hessler: Két év Kínában, ő a Béke Hadtest önkénteseként élt ott. A másik Emily Yimao Wu: Madártoll a szélben, na ő személyesen élte át a maoista időket.
2012. jan. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!