Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Te megnyomnád azt a gombot?

Te megnyomnád azt a gombot?

Figyelt kérdés

Azt a gombot amiről tudod, hogy a magnyomása után Te és rajtad kívül hmmm mondjuk húszezer ember maradna életben a Földön. Egyéb feltételt nem szabhatsz meg (pl.: anyám, apám, kedvenc bohócom maradjon életben).

Érvelést is írj hozzá ;D!


2011. dec. 10. 01:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem nyomnám meg. Néha nagyon idegesít a sok idióta ember a Földön,és jó dolog eljátszadozni a gondolattal,hogy de jó lenne,ha kevesebb lenne belőlük. De a családom,barátaim iránt érzett szeretetem milliószor erősebb,mint néhány ember iránt táplált ellenérzésem.
2011. dec. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Aztán 20ezer emberrel hogy tartanánk fent egy társadalmat? Nem nyomnám meg, nem azért mert hogy nehogy meghaljon a kedvenc kiscicám meg mittudomén, hanem mert értelmetlen lenne. Esetleg ha 1-2 országnyi ember megmaradna, az oké. (Csak ne a fejletlen országokból.)
2011. dec. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Értem :D.
2011. dec. 10. 01:38
 4/15 A kérdező kommentje:

2.:

Erre a világ pár pontján mai napig lehet találni példát, hogy pár ezer ember képes szegregáltan is életben maradni.

Talán a bushman törzsek...

De ez nem bizonyít semmit. Ha már a megszokott urbánus életünkből váratlanul kiesnénk nem lehet megjósolni, hogy mi lenne, mert már nagyon különböző egyes emberek mentalitása a másikétól.

Engem pont ezért csábít ez a gondolat, azt hiszem.:D

2011. dec. 10. 01:45
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Mi szükség lenne erre? Nem értem. A Föld a lakosság tízszeresét is el tudja tartani. Szerinted a szárazföld hány százaláka lakott? ~21277 négyzetméterre jut egy ember. Magyarán minden embernek jutna 2 hektár földterület, és még bőven maradna hely lakóingatlanra. Szerinted egy család hány hektárnyi földerületen tudja megtermelni az éves eledelt? Negyed hektár bőségesen elég. Azaz egy öttagú családnak ma a neki járó földterületnek a huszad részén (!) ki tudja termelni a betevő falatot. És hogy nem minden földterület művelhető? Dehogynem, csak valahol a rizs marad meg, valahol a búza, máshol a banán. És valóban van egy kis hányad, ahol az éghajlat nem engedi meg, hogy termelni lehessen bármit is, de erre ki lehetne használni a "marha nagy" eszünket. Van geotermikus energia, van üvegház, van napenergia, van szélenergia, és lám, még azt a földterületet is hasznosítani lehet termeléssel.


Vagy a gondolatod abban nyert ébedést, hogy annyi ember idegesít? Ez a feltételed: "Egyéb feltételt nem szabhatsz meg (pl.: anyám, apám, kedvenc bohócom maradjon életben)."

Oké, de neked sem lehet egyéb feltételed, és ha az a húszezer marad meg, ki téged a legjobban idegesít?


De tudod mit? Kezdjük a kályhánál. Ha nincs feltétel, akkor az sem lehet a feltétel, hogy te megmaradj. Elég kevés az esélyed, hogy te magad is túléld. Vagy így már nem tetszik? Vagy nem számít? :)))


És hogy téged idézzelek félig meddig: "Jah a játék úgy f*sza ha" a megfelelő kategóriába, azaz nem a valláskritikába teszed az egyéb kategóriájú kérdésedet.



Üdv: L

2011. dec. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Nem nyomnám meg, mert én azt a gombot akarom megnyomni, amelyik a teljes emberiséget elpusztítja a Föld színéről, velem együtt. Ha maradna 20000 ember, akkor a világ mai összetétele alapján ezek nagy része is félállati idióta lenne...
2011. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Aztán 20ezer emberrel hogy tartanánk fent egy társadalmat? Nem nyomnám meg, nem azért mert hogy nehogy meghaljon a kedvenc kiscicám meg mittudomén, hanem mert értelmetlen lenne. Esetleg ha 1-2 országnyi ember megmaradna, az oké. (Csak ne a fejletlen országokból.)"


Kb 100 pár elég lenne ehhez, ha meg van tervezve a "szaporodás", 20 ezernél meg gond nélkül menne.

2011. dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Mi szükség lenne erre? Nem értem. A Föld a lakosság tízszeresét is el tudja tartani. Szerinted a szárazföld hány százaláka lakott? ~21277 négyzetméterre jut egy ember."


Úúúúúúr isteeeen :D Na figyelj, te tudsz arról, hogy a szárazföld döntő többsége mezőgazdasági művelésre alkalmatlan? Hegységek, sivatagok, homokos területek, erdős területek, árterek, túl hideg klímájú területek, túl meleg stb... A Föld már most túl van népesedve.


"Magyarán minden embernek jutna 2 hektár földterület, és még bőven maradna hely lakóingatlanra. Szerinted egy család hány hektárnyi földerületen tudja megtermelni az éves eledelt? Negyed hektár bőségesen elég."


Áááááá, ezt te sem gondolod komolyan :D Ahhoz hogy normálisan meg tudjon élni egy család régen kellett cirka 20 hold földterület (10 hektár). 2 Hektár nudlira se jó.


"És hogy nem minden földterület művelhető? Dehogynem, csak valahol a rizs marad meg, valahol a búza, máshol a banán."


Akkor álljál neki a búzát termeszteni a Szaharában, meg a Góbiban, esetleg a Himaláján, netalán Grönlandon.


"És valóban van egy kis hányad, ahol az éghajlat nem engedi meg, hogy termelni lehessen bármit is, de erre ki lehetne használni a "marha nagy" eszünket. Van geotermikus energia, van üvegház, van napenergia, van szélenergia, és lám, még azt a földterületet is hasznosítani lehet termeléssel."


Nem... ha nincs termőföld akkor fejre is állhatsz akkor sem fog ott semmi nőni.

2011. dec. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem nyomnám meg, mert tuti, hogy az összes barátom meghalna és csupa kellemetlen ember maradna életben. PL én meg 19999 lopós cigány :( meg kitudja mi történne az állatokkal?
2011. dec. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem nyomnám meg, mert nem vagyok tömeggyilkos.
2011. dec. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!