Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megnyomnád a gombot? (A doboz)

Megnyomnád a gombot? (A doboz)

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, ez egy Cameron Diazos film.

Ismretetője:

mit tennél, ha valaki adna egy dobozt, egy gombbal a tetején, amit ha megnyomsz, egymillió dollár üti a markod ugyanakkor meghal valaki, akit nem ismersz? Megtennéd? Pontosan ezzel a kérdéssel szembesül Norma és Arthur Lewis. 1976-ot írunk, az angoltanár és a NASAnak dolgozó mérnök átlagos külvárosi életet él kisfiukkal, amíg egy nap egy rejtélyes, torz arcú idegen fel nem bukkan, és eléjük nem teszi a dobozt, mint a nagy lehetőséget életük megváltoztatására. 24 órán belül dönteniük kell. Norma és Arthur súlyos morális dilemmával szembesülnek, hamarosan pedig arra is rájönnek, hogy döntésük következménye messze túlnő rajtuk.


Kort és nemet is légyszi!


2010. febr. 21. 17:29
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Most így kapásból azt mondom, hogy igen, megnyomnám, de ha előttem lenne, akkor csak elgondolkodnék rajta... De a végén szerintem mégis csak megnyomnám a gombot.


16/L

2010. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
90%
Én 35 éves nő vagyok,nem láttam a filmet,de a leírtak alapján meg szeretném nézni.A mostani helyzetemben nem nyomnám meg semmiképp,de nem tudhatom mikor kerülök olyan helyzetbe,hogy nincs más megoldás.
2010. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
Nem nyomnám meg, mert tudom mi a vége. XD
2010. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
86%
17:40 - 16/L voltam. :D
2010. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
100%

Szerintem nem tétováznék sokat rajta, megnyomnám. Ha hirtelen cselekszek nem gondolok bele, mással mi történik, a bűntudat ellen pedig mindenféle idealista elképzelésekbe ringatnám magam, azt hiszem.

17/L

2010. febr. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
67%

Nem nyomnám meg. Ki vagyok én hogy más életéről döntsek??Még több pénzért sem okoznám egy ember halálát akkor sem, ha nem ismerném, és valószínűleg nem is hallanék róla többet.. ilyenkor illik belegondolni, hogy Te,vagy akár BÁRMELYIK szeretted annak az embernek a helyében lehet.. Van az a pénz,amiért feláldoznád mondjuk a saját anyád?

Na,megnyomnád a gombot?

2010. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
67%

Nem. Nincs az a pénz, amiért én döntenék egy ember életéről, még akkor sem, ha ismeretlen.

27/N

2010. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
17.43as: 18/L
2010. febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
81%

A film megtekintése előtti válaszom: Nem, mi van, ha valami para történik.

A film megtekintése utáni válaszom: NEM NEM NEM!

2010. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
lemaradt az életkor + nem, szóval 22/L
2010. febr. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!