Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha Jézus nem december 25én...

Ha Jézus nem december 25én született, miért éppen erre a napra lett téve a karácsony? Találomra lett kiválasztva egy nap?

Figyelt kérdés
2011. dec. 10. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Téli napforduló, a születés szimbóluma. Néhány nap eltéréssel persze.
2011. dec. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A FÉNY születése. Krisztus a feltámadó lelkünk fény-Krisztusa
2011. dec. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A wikin elég világosan el van magyarázva:


[link]


A szaturnáliát akarták kiütni vele a nyeregből.

2011. dec. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Kiütötték, mondjuk amúgy is ki lett volna ütve, csak megsürgették vele a dolgot.

A Napimádatból "csináltunk" fanyőfaimádatot, ajándékimádatot. Krisztus az út az igazság és az élet. Az igazságot ünneplik hazugsággal. Ez milyen már? :D


Üdv: L

2011. dec. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
Sol invictus = az újjáéledő nap ünnepe. December 24-én, egészen pontosan dec 22-én, a téli napforduló utáni napon ünnepelt pogány ünnep volt. Ez a remény várás ünnepe. Az eljövetel ünnepe. Ezért tették dec 24-ére Jézus megszületésének (eljövetelének) napját.
2011. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Születésének EMLÉK-napja a téli napforduló, az év, a világ(osság) , újjászületésének napja.
2011. dec. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Ja, emléknap a világ urának és királyának az emléknapja, Isten teremtésének kezdetének emléknapja Jézuska, pólyáska mütyürke pitypiritty tululu kisdedecske. És ez a kismütymürütty hozza a fát, amit porszívózhatunk és vághatunk ki pár hét múlva az ablakon, és hozza az ajándékokat és a konklúzió a kisgyerekben a mese lesz. Ez csak mese, ajándék, csillagszóró, gyertya, kivágott fa.


Krisztus nem dec.25-én született. Krisztust nem három kiskirály látogatta meg. Nem Krisztus hozza a fát, és az ajándékokat. Amúgy majdnem stimmel. Viszont ő az út az igazság és az élet. Hát, a karácsony viszont sem nem út, sem nem igazság, és a kivágott fát tekintve nagyon nem az élet...

Ne vicceljünk...


Üdv: L

2011. dec. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Pedig ezt nem jól gondolod, #7- L. Persze, nem a cirkusz részére gondoltam,

láttam egy képet, Krisztus Pantokrator, alatta felirat:

- Mikor mondtam én, hogy vásárlással ünnepeljétek a születésnapomat?


De a lélekben itt az ideje a világ világosságának születésének.

A fény születésének, kozmikus összhangban: ahol a legnagyobb a sötétség,

ott születik meg a legnagyobb világosság.

A logosz testet ölt - most 22-én, 6:29 –kor van a napforduló – és 1-2, míg az ember által érzékelhetővé is válik, 24 – éjfél –az éjszakából születik a nappal.

Lélekben készülődni kell rá, szeretetben együtt lenni, mert Isten a szeretet- mondja János evangélista.

-aa-

*

Szülessék bár Krisztus százszor Betlehemben,

Vagy benned, vagy sehol, Élet s halál ebben!

*

A.Silesius

2011. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8!


Amit előtted leírtam, ahhoz nem lenne mit hozzá tennem. Legfeljebb annyit, hogy így ismeretlenűl is nagyon sajnállak.


Amit írsz, az ezotéria és ha nem haragszol de nekem nem beszéd a fényről amit írtál, hanem humbug. Krisztus a világ világossága és nem december fene tudja hanyadika.


Ami az éjfelet illeti, szintén emberi időszámítás. Isten pontos napkezdetet és napvégét határozott meg.

Az éjfél nem az éj fele, ezt tudtad? Csak egy példa:


Március 1-én napnyugta: NNY: 17:29

Március 2-án: NK: 06:22 Ennek a közepe 1-én 23:56 perc nagyjából.


Most szilveszterkor NNy: 16:06 Január elsején NK: 07:31, tehát az éjfél december 31-e 23:48 perckor van Magyarországon. Ennyire frankó az emberi számítás. Mikor felszólal a Himnusz, az ember által kreált napkezdet már 12 perce tart, és nem is tud róla, pedig maga alkotta ezt a fals számítást.


Mondom, emberek által rendelt parancsolatokat megtartjátok, eltörölvén ezáltal Isten által rendel parancsolatokat. Isten megváltási tervét két ünnepcsoportba rendelte. Egy tavaszi, mint első eljövetelének és egy őszi, mint a második eljövetelének a kivetítéseit. De ezt megszüntették a tojásos nyuszival, és a csillogó bálványfával központba helyezve a gyerekeket, hogy mind kevésbé lehessen elszakítani az embereket a hazugságtól.


Üdv: L

2011. dec. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
8/9 nagyon pontos és helyes választ adott. Előző meg ne gúnyolódjék egy olyan ünnepen, ami annyi embernek szent! Ha nem vagy keresztény, előző kedves, akkor miért nem a hobby vagy a közlekedési kérdéseket válaszolgatod inkább?
2011. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!