Miért ilyen a magyar?

Figyelt kérdés

Mi vezetett oda, hogy a magyarok mindent eltűrjenek?

Miért nem fogunk össze és állunk ki nyilvánvalóan szükséged célokért?

Miért nincsenek hatékony érdekképviseletek (pl. autós) ?

Mi okból tűrjük el a folyamatos lopást, hazugságot, "szemfényvesztést" és hasonlókat a politikai körökből?


2011. dec. 11. 12:16
1 2
 1/14 Ucsiha Madara ***** válasza:
100%

Háromféle ember van ebben az országban,.. háromféle magyar. Mind a három egyezik abban, hogy elégedetlen a világgal, a kormánnyal, ami ennek a világnak a nyakán ül, a rendszerrel, mindennel. Panaszkodnak, morognak, keseregnek, átkozódnak. Aztán egy részük úgy próbálja megoldani a maga bajait, hogy kiszolgálja a hatalmon lévőket. Csatlakozik hozzájuk. Hasán csúszik, farkát csóválja, s ha odalöknek neki egy koncot, s befogadják cselédnek, akkor veszettebb lesz a veszett kutyánál, marósabb a vad farkasnál, kegyetlenebb az ellenségnél, kommunistább a kommunistánál, csakhogy bebizonyítsa a maga hűségét, és nagyobb koncot kapjon érte.


Egy másik részük az ellenkezőjét teszi: feláll a két lábára és verekszik. Védi azt, amiről úgy érzi, hogy az övé. A maga jussát az élethez. A maga jussát a szabadsághoz. A maga jussát ehhez a földhöz, melyen született, s mely a hazája. Verekszik másokért is, mindenkiért. A mások jussáért, a mások szabadságáért. A még csak meg sem születettekért is verekszik. Mindenkiért és mindenki helyett.


Aztán van a harmadik csoport, a nagy csoport, amit úgyis nevezhetünk: a nép. Akinek nincsen arca, sem rossz, sem jó. Sem szép, sem csúnya. Se nem hős, se nem áruló. Senki és semmi. Tömeg. Nyáj. Nem tesz se jót, se rosszat. Semmit se tesz. Csak meghúzódik és vár. És mint a fű a rátaposó láb alatt, meghajlik, meggörbed tűr, mindent eltűr, s amikor tovább lép a nagy láb, akkor lassan felegyenesedik megint. De sohasem egészen. Egy kissé mindég meghajolva marad, készen arra, hogy újra lelapuljon egy másik láb alatt. Érted? Eszébe sem jut, hogy tegyen valamit a rátaposó láb ellen, megvágja, megszúrja, küzdjön ellene, kockázatot vállaljon jussáért, a szabadságáért, bármiért, érted? Ez a nagy tömeg. Ez a nép.


/Wass Albert/

2011. dec. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, én egyik csoportba sem tartozom. Csupán el akarok húzni innen.

A miértre nehéz válaszolni. Talán a történelem és a pszichológia ezt tanította. Az elődök ezt adták tovább. Amúgy ha reálisan nézed, nagyon sok mindent nem tudnánk csinálni. Pl ami az EU által meg van határozva, azt meg kell csinálni. Úgymond kisebb ügyekért tudnánk csak felszólalni. Más országban (pl független Svájc, liberális USA) elképzelhető, hogy nagyobb eredményeket lehetne elérni. Mo. mindig más országokra támaszkodott, így a függés miatt nem tudnánk mit csinálni.

2011. dec. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Ezt az idézetet nem is olvastam/hallottam még.

Jó, leírja, milyen(ek) a magyarok (keserű olvasni), de miért lettek ilyenek?

Miért hagyják, hogy olyan a sorsuk, életük, amilyen?

S azt, hogy már a cigányságnak is több joga van Magyarországon, mint a magyarságnak?

2011. dec. 11. 12:38
 4/14 A kérdező kommentje:
2.: igen, el lehet menni innen (ahogyan egy nagy (orrú) elnök már említette), na, de miért én menjek, menejüljek el saját hazámból, hogy normális életem legyen egy normális közösségen (bár ott mindig idegen maradnék) ?
2011. dec. 11. 12:41
 5/14 anonim ***** válasza:
76%
Az Egyesült Államok 90%-a bevándorló. Kétlem, hogy ott idegenként kezelnének huzamosabb ott élés után. Nem kell elmenned, mindenkinek szíve joga eldönteni, mit választ magának.
2011. dec. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%
Aki normális az kimegy az országból.
2011. dec. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ha már felhoztad, olyan, h amerikai, sztem nincs is, mert Amerikát európai emberek (Amerigo Vespucci, Kolombusz Kristóf..) fedezték fel és népesítették be: az őshonos indián csoportok mellé behurcoltak többnyire afrikai rabszolgákat a spanyol, portugál és angol hódítók.

Ezen népek keveredéséből alakult ki az amerikai.

Azóta nyilván sokan bevándoroltak, több milló mexikói, kínai, stb., de nem hiszem, h Amerika lakosságának 90%-a jelenleg bevándorló. Nah, mind1, egy kicsit kacifámóntos lett, de nem is ez a téma..

Mindenki maga dönti el, így van, de emigráljak, hagyjam itt szüleimet, rokonaimat, testvéremet, házainkat, csak azért, mert itt egyre lehetetlenebb a normális, tisztességes élet?

2011. dec. 11. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:
15%
Annyira nem tudom felfogni ezt az "idegen" dolgot. Ha bárhol máshol lesz az embernek munkája, barátai, beilleszkedik, akkor mi a probléma? Magyarországon tán kevésbé utálkoznak az emberek? Megmondom őszintén, sokszor itt sem érzem, hogy otthon lennék. Ha épp nem tetszik, hogy melyik pártra szavazok, vagy hogy mit gondolok, rögtön hazaáruló vagyok. Elég csak az, ha nem utálok mindenkit, aki más országban született. Most akkor itt érezzem otthon magam? Ha valahol azt mondják, hogy az a bajuk, hogy magyar vagyok, bár bánt, de elfogadom. Viszont amikor valaki azért utál, ahol vásárolok, akire szavazok, akikkel barátkozom, akkor úgy érzem, a saját hazámban sem vagyok otthon, akkor minek maradjak?
2011. dec. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, leírtad a magyar létet-szó szerint is.

Én hasonlókat tapasztalok: áskálódás, más életével való foglalkozás, más se jusson előrébb, befordultság, pesszimizmus, kétszínűség..

Mindeközben a pártok közül a legkevésbé rossznak ítélt mézesmadzagával hatalomra jut, elkezdődik az adóemelés/új adók kivetése, az ország jelenlegi, rossz helyzetével való példálózás (amit természetesen az előző kormány okozott), a szebb jövő fel-fel villantása, nagy projektek megvalósítása (ahol a kormányközeliek jóllaknak), aztán a mandátum végének közeledtével az enyhítések, h kezdődjön minden elölről..

2011. dec. 11. 14:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért ilyenek vajon a magyarok? (Miért VAGYUNK - mi - ilyenek)? Talán mert ez a nép mára már agyongyötört. Fáradt. Tudom ugyanakkor, hogy az a fajta, amely fél-holtában képes a legvadabb felhördülésre. Akkor talpra ugrik: minden tartalékát mozgósítja.


A Kérdező kommentjéhez:

"Miért van több jog a cigánynak, mint a magyarnak?" Ezt a helyzetet kívülről kényszerítik ránk. Az EU retteg a cigány-invázió rémálmától. Sanda játékot játszik. Folyamatosan elmarasztalja az országunkat "rasszizmusban", cigány-elnyomásban, kirekesztésben, etcetera. Tudja, hogy ennek ellenkezője igaz, de ezzel rákényszeríti a mindenkori kormányt, hogy "túllihegjen" és "túlteljesítsen": előjogokat (is) adjon a cigányságnak, hogy Brüsszelnek/Strassbourgnak ne legyen kifogása. (Ami azonban továbbra is van, hiszen a túlkompenzáló, szolgai hozzáállást folyamatosan fenn kell tartani.) Az így kicsikart pozitív megkülönböztetés ma minden területen megnyilvánul: segélyezés, cigánybűnözés "ejnye-bejnyével" való kezelése, tíz év alatt 120 milliárd "felzárkóztatási programokra" - és így tovább. Az arrogancia és magyarellenesség eltűrése ma már csak annak nem világos, aki csukott szemmel él a vakvilágba.

Az ún. EU-nak csak egy a célja: itt tartani a velejéig ismert, rettegett - de retorika szintjén, sanda tudatossággal, áldozatnak beállított - cigányságot a Kárpát-medencében. Ha a mi pusztulásunk árán, akkor úgy.

2011. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!