Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nálunk is lesznek hajléktalan...

Nálunk is lesznek hajléktalan gyerekek?

Figyelt kérdés

Láttam egy dokumentumfilmet a Moszkvában élő hajléktalan gyerekekről. Nagyon szívszorító volt, már eleve betegen, fogyatékosan nő fel a legtöbb, éheznek, fáznak, nyomorognak, és ki vannak téve szexuális és minden másfajta erőszaknak, visszaélésnek.


Magyarországon nem hallottam gyermek hajléktalanságról, de ahogy megy tönkre itt is minden, lehet, hogy megjelennek...


2011. dec. 11. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a kormányban annyi farizeus van, hogy talán éppen emiatt nem engednék meg, hogy legyenek gyerekek az utcán, csatornákban. De ahogy megyünk lejjebb, még ez is előfordulhat.
2011. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az embereket probléma nélkül utcára fogják rakni szerintem, nem számít, hogy amíg itt az országban többnyire rendben voltak a dolgok, addig valaki becsületesen fizetett minden járulékot, adót, egyebeket.

A gyerekeket viszont nem hiszem hogy hagyják majd utcára kerülni, bár kérdem én a magyar gyermekotthonok vajon felvannak készülve ennyi gyerek ideiglenes fogadására? Kétlem... márpedig ha ők megtelnek mi lesz azokkal a gyerekekkel, akiknek a szüleikkel együtt nincs hova menniük?

Én csak reménykedem benne, hogy nem kezdődik el egy megállíthatatlan folyamat (még ha egy-két év iszonyatosan nehéz is lesz, ha utána javulás mutatkozna esküszöm nem hőbörögnék többet), amikor tényleg tömegesen kerülnek utcára, mert eladósodnak, nem tudják fizetni már az alapvető dolgokat sem. Én még úgymond a "jövő nemzedékéhez" tartozom, csak hálás lehetek a sorsnak, hogy anno a szüleim még rendben visszatudták fizetni a hitelüket, hogy van állásuk, hogy én egyelőre még ingyen járhatok a felsőoktatásba, viszont elkeserítő az, ami napról napra folyik itt. Csúszunk egyre lejebb, amin azt hiszem már csak valami csoda segíthet. Lesz így egyáltalán jövőnk, vagy dögöljön meg mindenki ott ahol van?

2011. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Minden jöhet. Ez is:


[link]

2011. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 timike26 ***** válasza:
100%
èn is làttam azt a riportot....elszomorito ès egyben fèlelmet kelto.....remèlem nem...de momdjuk nekem màr mindegy mert kulfoldre koltoztem(hàl istennek nem moszvàba)de szerintem "majdnem hajlèktalan "gyerekek vanna vidèken....
2011. dec. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!