Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak hajléktalan gyerekek...

Vannak hajléktalan gyerekek Magyarországon?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket,hogy magyarázatok el nekem valamit.Hogyan lehetséges az,hogy Magyarországon óvodáskorú hajléktalan gyerekek vannak,hiszen azt mondják,hogy ha egy család az utcára kerülnek a gyermekeket a gyámügy ideiglenesen intézetbe helyezi el vagy nevelő szülőkhöz.Ezért is kérdezem,hogy vannak hajléktalan óvodás gyerekek Magyarországon??

Köszönöm előre is az információt.


2011. ápr. 30. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nincsenek, valójában elvétve vannak.

Törvény, hogy gyermek nem lehet az utcán, ezért vannak családok átmeneti otthonai, vagy gyermekvédelmi intézmények, ahol ezek a gyerekek élnek. Ha gyerekről van szó, nincs olyan, hogy el ne helyezzék valahol.

Előfordul viszont olyan, hogy egy nő az utcán hurcolja a gyerekét, koldul vele, mindaddig, amig a gyámhivatal meg nem tudja, mert akkor abban a percben elveszik tőle.

2011. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok (első): lehet, hogy te olyan óvodáskorú gyerekekre gondolsz, akik családok átmeneti otthonában élnek. Ez valójában a hajléktalan-ellátó rendszer egyik intézménye, de a gyermeknek fedél van a feje fölött, tehát nem hajléktalan.
2011. ápr. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Van 1-2 egész biztosan,de sok nincs.

Vannak intézetek,és vannak ilyen házakban gyerekek,ahol biztosítják nekik a "családias" légkört,míg örökbe nem adják őket,vagy épp nevelőszülőkhöz.

2011. ápr. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

A szabályok szerint az óvodákba csak olyan gyermek vehető fel, akinek lakcíme, tartózkodási helye van. A fedél nélküli gyermekek száma Magyarországon közel ezer fő, ők lakásnak nem minősülő helyiségekben, például pincékben húzzák meg magukat.


Tehát nem az utcán élnek, de nincs lakcímük, tartózkodási helyük.


Egy ennyi idős gyerek bezsuppolása intézménybe nagyon durva érzelmi sérülést tud okozni. Olyat, amit élete végéig nem tud feldolgozni. Komoly kötődési zavarokat, a későbbi párkapcsolatában, a saját gyerekeihez fűződő kapcsolatában stb.


Éppen ezért a családjogi törvényben szabályozás van rá, hogy pusztán anyagi okokból a gyermeket a szüleitől elszakítani nem lehet, intézetbe nem vihetik.


“A gyermek szüleitől vagy más hozzátartozóitól csak saját érdekében, törvényben meghatározott esetekben és módon választható el. A gyermeket kizárólag anyagi okból fennálló veszélyeztetettség miatt nem szabad családjától elválasztani.”


1997. évi XXXI. törvény 7. § (1). (A gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról)

2011. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:19

Szia! Én az első két választ írtam. Szociális munkás vagyok, de nem hallottam ilyet, hogy gyermekek utcán lennének, főleg ilyen nagy létszámban, mint amit említettél.

Max. esetleg azt tudom elképzelni, hogy roma gyerekek, akik putriban, "nem lakás céljára szolgáló helyiségben" élnek a szüleikkel együtt, és nincs lakcímük sem, óvodába sem járatják őket, mert a szülőknek nincs munkahelye, meg nem is foglalkoznak ezzel.

De az biztos, hogy a gyámhivatal egyből begyűjti a kóborló gyerekeket.

2011. ápr. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nos elmondom miért érdekel a kérdés. Állandóan kapok egy üzenetet,hogy támogassak egy óvodát,mert ők hajléktalan gyerekekkel foglalkoznak.Állítólag minden nap úgy kezdik a napot,hogy megfürdetik,és átöltöztetik őket.Utána néztem az óvodának.Létezik(X,kerületben van) De amit az óvodáról olvasok,és nem akarom elhinni,hogy csakis hajléktalan gyerekcsoportjuk van.Vagyis nem 1-2 gyerekről van szó..Én is úgy tudtam,hogy kell hogy legyen lakcíme a gyermeknek..és nem értettem,hogyha tényleg hajléktalanok a kicsik akkor hol vannak a gyámügyesek??
2011. ápr. 30. 20:24
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Igen vannak, nem is kevesen.

Budapesten is van egy óvoda, ahová hajléktalan gyerekek járnak. Reggel fürdéssel indítják a picik napját, kapnak tiszta ruhát és ételt.

2011. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

20:19-es vagyok, szintén szakmabeli (családjog). Én vittem adományt ebbe az óvodába, sajnos simán igaz, ami a neten kering róluk.


És mint írtam, nem az utcán élnek, nem szó szerint értendő a hajléktalan jelző.

2011. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

De az ilyen szülőktől miért nem veszik el a gyereket? Jó, tudom, írtad, hogy kizárólag anyagi okok miatt nem lehet... de ez azért több annál. Az életmódjuknál fogva megfosztják őket sok minden - nem anyagi - dologtól, ami megilletne egy gyereket.

Ehhez nem szabadna jogot adni a szülőknek. Ha nem tudja nevelni, mondjon le róla, és hadd kerüljön a gyermek gondos szülőkhöz.

2011. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

" És mint írtam, nem az utcán élnek, nem szó szerint értendő a hajléktalan jelző."


A "Hajléktalan" szót nem lehet másképp értelmezni,hiszen a nevében is benne van.Nincs hol laknia,nincs otthona..

Azok akik szegények ahol nincs ennivaló vagy nincs ruha,de van hol laknia,azok nem hajléktalanok..Azokat nevezhetjük nagyon szegényeknek,vagy éhezőknek,de nem mondhatjuk hogy hajléktalanok..És engem konkrétan az érdekel,hogy van-e olyan óvodás korú gyerekek akik hajléktalanok vagyis az utcán élnek..

2011. ápr. 30. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!