Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért vagy Mire mondják azt,...

Miért vagy Mire mondják azt, hogy az UTOLSÓBÓL lesz az ELSŐ?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2011. dec. 11. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Kb. azt jelenti, mint az "egyszer fent, egyszer lent", tehát aki valamiben rosszabbul teljesít, az holnap még simán lehet a legjobb. A szerencse forgandó.
2011. dec. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy bibliai történet tanulsága. Jézus meséli ezt a példabeszédet: (megtalálod Máté evangéliumának 20. fejezetében)


A szőlőmunkásokról szóló példabeszéd


30Sokan lesznek elsőkből utolsók és utolsókból elsők."


1"A mennyek országa hasonlít a gazdához, aki kora reggel kiment, hogy munkásokat fogadjon szőlejébe. 2Miután napi egy dénárban megegyezett a munkásokkal, kiküldte őket a szőlőbe. 3A harmadik óra körül megint kiment, s látta, hogy mások is ácsorognak ott tétlenül a piacon. 4Megszólította őket: Menjetek ki ti is a szőlőmbe, és majd megadom, ami jár nektek. 5Azok ki is mentek. A hatodik és kilencedik órában újra kiment, s ugyanígy tett. 6Amikor a tizenegyedik óra tájban is kiment, megint talált ott ácsorgókat. Megkérdezte tőlük: Mit ácsorogtok itt egész nap tétlenül? 7Nem fogadott fel minket senki - felelték. Menjetek ki ti is a szőlőmbe - mondta nekik. 8Amikor beesteledett, így szólt a szőlősgazda vincellérjéhez: Hívd össze a munkásokat, és add ki bérüket, kezdve az utolsókon az elsőkig. 9Jöttek tehát, akik a tizenegyedik óra tájban álltak munkába, és fejenként egy dénárt kaptak. 10Amikor az elsők jöttek, azt hitték, hogy ők majd többet kapnak, de ők is csak egy-egy dénárt kaptak. 11Amikor átvették, zúgolódni kezdtek a gazda ellen. 12Ezek az utolsók csak egy órát dolgoztak - mondták -, s ugyanúgy bántál velük, mint velünk, akik viseltük a nap terhét és hevét. 13Barátom - felelte egyiküknek -, nem követek el veled szemben igazságtalanságot. Nem egy dénárban egyeztél meg velem? 14Fogd, ami a tied és menj! Én az utolsónak is annyit szánok, mint neked. 15Vagy nem tehetem a sajátommal azt, amit akarok? Rossz szemmel nézed, hogy jó vagyok? 16Így lesznek az utolsók elsők, az elsők meg utolsók."

2011. dec. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bánomisén ***** válasza:
82%
Ez olyan, mint Andersen rút kiskacsája. Csúnya volt, utolsó volt, az összes kacsa bántotta, aztán a végén belőle lett gyönyörű hattyú :-)
2011. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:

"Csak ne olyan fennen, hej ti odabent,

voltam olyan úr már én is annyi szent.

Meg aztán megtörténhet egkettőre,

aki fent van egyellőre, lehet az még lent...

Hej cigány, hej cigány..."

2011. dec. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Azt jelenti, hoyg megvaltozik a világrend. Pl. most az a menő, aki gatlastalanul atgazol masokon, mas karara is megszerzi a javakat. Ez neha igy van, neha nem, ugy ertem, valtoznak a tarsadalmi elismertsége a dolgoknak. Vannak olyan idők, amikor a legnagyobb szégyennek számít nem előzékenynek lenni mással és nem odaadni neki az utolso szelet kenyered felét is.
2011. dec. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sabaoth Sabartoi válasza:

a megalázottak, mellőzöttek, igaztalanul bántottak vigasza ez a példabeszéd Máté evangéliumából. a szőlősgazda toboroz munkásokat, majd ugyanannyit fizet a kora reggeltől dolgozóknak, mint azoknak, akiket csak később bérelt fel. ez méltatlankodást szül, a gazda válasza szerint igazságos volt, mert a megállapodás szerint járt el, és szabadságában áll eldönteni, kivel mint szerződik.

de ahhoz, hogy valóban megértsd a történet lényegét, el kell azt olvasnod!

2018. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez az egyenlőségről szól. Jézus hitt benne, hogy mindenkivel méltón bánik a Mennyei Atya, fölmagasztalván az utolsókat, és megalázván az elsőket. Ezért is mondta azt is, hogy nehezebb a gazdagnak bejutni a Mennyek országába, mint a tevének átkelni a tű fokán. Aki ma elsőnek érzi magát valamiben, az lehet hogy más téren nagyon is elmarad a várt szinttől, tehát utolsó lesz. Ezzel azt lehet kifejezi, hogy mindenért elvesszük a jutalmat és a büntetést is egyaránt.
2019. aug. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!