Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan védjen ki azt, hogy ne...

Hogyan védjen ki azt, hogy ne kössenek belém a cigányok? Netalántán ha belém kötöttek, mit csináljak, hogy ne legyen baj?

Figyelt kérdés

2011. dec. 12. 12:48
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem, miért kötnének beléd??
2011. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
46%
Amennyire csak lehet, kerüld el őket (természetesen a deviánsként viselkedőkre gondolok). Ha nem tudod megtenni (tömegben..villamoson, buszon), semmiképp ne tarts velük szemkontaktust. Ha pedig megtörtént a baj, és már beléd kötöttek - akkor nincs mit tenni. Semmilyen békés eszközzel nem tudod belátásra bírni őket: ösztönlények. Onnantól kezdve már csak rossz jöhet:(
2011. dec. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%
Hol élsz te, kedves első...???
2011. dec. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
98%
Ne foglalkozz velük. Én így teszek éssose kötöttek még belém. Pedig miskolci vagyok, ráadásul kisnövésű, fiatal lány, simán szétverhetnének, kirabolhatnának, ha akarnának. Nem kell foglalkozni velük, bámulni őket stb. és akkor ők se foglalkoznak veled.
2011. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
9%

Első vagyok.


Budapest mellett élek, igen, a környezetemben is vannak cigányok.

Csak nem értem, hogy miért pont a Kérdezőbe kötnének bele (miért pont kifejezetten a cigányok? - mások is bele tudnak kötni az emberbe), miért merült fel benne egyáltalán a kérdés... Azért kérdeztem, hogy van-e esetleg valami oka, mert úgy könnyebb válaszolni, hogy hogyan lehet kivédeni.

2011. dec. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
87%

Pókerarc, előre nézel, bármit szólnak, mintha nem tudnád, hogy hozzád szóltak.

SOHA ne kerülj velük szemkontaktusba, SOHA ne mutass feléjük érzelmeket.


Ha beléd kötnek, csak szerencse kérdése, hogy mi lesz a vége.

2011. dec. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:
Átlagos ember vagyok, nincs rajtam semmi kirívó. Átlagosan öltözködöm.. Még is mindig belém akadnak, próbálom őket kerülni, annyira amennyire csak tudom, de sajnos nem mindig jön össze.
2011. dec. 12. 13:28
 8/44 anonim ***** válasza:
89%

13:04-nek:


nos, ha ennyi mindent nem értesz, adj hálát érte az Úristennek - vagy a jósorsodnak, ahogy tetszik. Szerencsés helyen lakó, szerencsés ember vagy te. Azt azonban - engedd meg - kétlem, hogy nem álnaív kérdés a tiéd. Hacsak nem tartozol a tárgyi népcsoporthoz, ismerned kell az ország hovatovább már legdrámaibb problémáját. Vajon miért nem tűnik fel neked? Mi rá a magyarázat? Csak amit fentebb emlegettem: szerencsés lakóhely, egyéni "jósors"? Hmm..

2011. dec. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
34%

Utolsó, nincs igazad.

Engem egyszer, még olyan kb. 10 éves koromban megvertek az utcán a helyi cigány, 15-16 év körüli fiúk(legalább 5-6-an voltak, biciklikkel álltak körbe engem és a barátnőmet, a pénzünket meg a lakáskulcsot akarták). Megrúgdostak, megütöttek, de szerencsére pont jött egy autó az utcában, ezért elfutottak (vagyis, akik biciklivel voltak, azok meg eltekertek), és így legalább nem tudtak elvenni tőlünk semmit. A szüleink persze nagyon ki voltak akadva, veszekedtek is velük, mikor később sikerült megmutatnunk, hogy kik voltak.

Szóval ennyit arról, hogy nem tudom, miről beszélek.

De ettől még nagyon nem mindegy, hogy miért kötnek bele az emberbe, ha az a kérdés, hogy hogyan lehet kivédeni, és hiába pontoztál/pontoztatok le, csak segíteni akartam.

Mert, ha van egy olyan oka, ami megszüntethető, akkor azt érdemes megpróbálni, nem?

Ha viszont nincs oka, az más dolog, de ez a kérdésből először nem derült ki, ezért a "naiv visszakérdezéseim".

A téma részemről lezárva.

2011. dec. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Mondanék egy példát, ami velem megtörtént. Anya elküldött a boltba kenyérért. A bolt 200, maximum 250m-re van tőlünk.

Ahogy kiléptem a lépcsőházból, és mentem kb 50 métert, megszólítottak, én sétáltam tovább, utánam futott az egyik hogy mi a helyzet..? pillanatokon belül ott volt három másik társa, és követelték hogy minden érték ami nálam van, adjam nekik. Azt mondtam hogy nem, azt hiszem elég határozott voltam. Egyik belemászott az arcomba, és a magyarságomat szidta. Hátra léptem. Távolból két kopasz srác jött, amint megláttok a cigányok őket, azt mondták nekem hogy most szerencséd volt, legközelebb nem úszod meg.. Ez volt olyan este 6 fele. Azt hiszem, ha épp nem arra sétál az a két kopasz srác, engem agyon vernek. Röviden ennyi. ( Nem kitaláltam! )

2011. dec. 12. 13:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!